Rebel Og Academy: Football Tournaments This Weekend 2014-07-04 12:23:00

Munster Inter-county Football Tournaments: Sat, July 5th

JIM POWER U14 FOOTBALL TOURNAMENT - Dungarvan, Co. Waterford
Bus carrying both panels leaves Pairc Ui Rinn @9am
Anyone who wishes to travel directly or be collected en route, please contact Jimmy Thompson (West) 087-7005404 or Brian Lotty (East) 087-9836103
Meal afterwards in Lawlor’s Hotel, Dungarvan

HUMPHREY KELLEHER Fé 15 PEIL - Knocknagree, Dromtarriffe, Millstreet
Players are asked assemble at either Knocknagree or Dromtarriffe @10am
Any queries on the day, contact Philip Moore (East) 086-3761788 or John Holly (West) 087-9784355
Meal afterwards at Millstreet GAA Grounds

MUNSTER U16 FOOTBALL TOURNAMENT - Rathkeale & Adare, Co. Limerick
Buses carrying both panels ex Pairc Ui Rinn @8am & ex Topaz Petrol Station, Limerick Rd. Mallow @8.30am
Any queries on the day, contact Donal McCarthy 086-7870400
Meal afterwards in Fitzgerald’s Woodlands Hotel, Adare

U17 A & B FOOTBALL V DUBLIN - Clonakilty @1.30pm & 3pm
Players are asked to assembly at the venue @12.30pm
Any queries on the day, contact Declan O’Connell 087 7654937
Meal afterwards in Clonakilty GAA Complex
Referees: Pat Hurley & Andrew Whelton

Fixtures & panels for the football tournaments are included below

Rebel Óg Academy Hurling Sessions; Sat, July 5th

CORK U14 HURLING
Training at Ballinlough; assembly @9.45am; departure @11.45am

CORK U15 HURLING
Training & Internal Game v Cork U16s at Mayfield GAA Grounds @1pm
Assembly @12pm; Departure @3pm

CORK U16 HURLING
Training & Internal Game v Cork U15s at Mayfield GAA Grounds @1pm
Assembly @12pm; Departure @3pm

CORK U17 HURLING - SUNDAY, JULY 6th
Training in Blarney GAA Grounds on from 9am to 10.30am

Kevin O'Donovan,
Rebel Óg Academy Administrator
086-7753567
rebelogacademy.cork@gaa.ie



Cork U14 Football Munster Tournament in Waterford - “Jim Power”

Group 1 at Dungarvan GAA Club Grounds
Cork East, v Limerick @11am
Limerick v Tipperary B @12.30pm
Cork East v Tipperary B @2pm

Group 2 at Bushy Park (Brickey Rangers GAA Grounds)
Kerry South v Limerick @11am
Cork West v Kerry South @12.30pm
Cork West v Waterford @2pm

Group 3 at Bushy Park (Brickey Rangers GAA Grounds)
Tipperary A v Kerry North @11am
Kerry North v Clare @12.30pm
Clare v Tipperary A @2pm

Cup Semi Finals @3:30pm Bushy Park
Plate final @ 4:30pm Fraher Field, Dungarvan
Cup Final @ 6pm Fraher Field, Dungarvan

Tournament Info
• All games 20 minutes a-side.
• Each Panel is to have a maximum of 24 players. (Any County that breaches this rule will not be allowed to play in the tournament)
• The top three teams in each group plus the 4th best of the rest qualify for the Cup semi finals with the 5th and 6th placed teams in the groups qualifying for the plate final.
• Separating teams finishing level on points in groups as follows (1) Head to Head (2) Scores conceded (3) goals conceded.
• Separating teams finishing level from finals: 2 periods of Extra time 2 x 5 mins and if no winner after extra time then 3 penalties each and then sudden death.
• All substitutes’ names must be given to the referee.
• If a player is sent off during the course of a game for two yellow cards, he will miss the rest of the game. If a player is sent off for a straight red card he is not allowed play in the next game of the tournament.
• All players are to line out as numbers in the official programme.(All Counties please ensure that all your players are registered
• Full GAA rules apply. Size 4 Footballs. All Kick-outs from the ground.
 

DIRECTIONS

Dungarvan GAA

https://www.bing.com/maps/default.aspx?v=2&pc=FACEBK&mid=8100&where1=Clogherane%2C+Dungarvan&name=Dungarvan+GAA+Club&mkt=en-GB 

Bushy Park (Brickey Rangers GAA)

http://www.openstreetmap.org/?mlat=52.088886&mlon=-7.690347&zoom=15#map=13/52.0889/-7.6903 

Fraher Field, Dungarvan

https://www.google.ie/maps/place/Fraher+Field/@52.0973872,-7.6233281,15z/data=!4m2!3m1!1s0x4843181e44add3f5:0xd03694b79a1ecf7f

Rebel Og Academy Cork U14 Football

Mentors & Panels

Cork U14 Football

Jimmy Thompson

Aghabullogue

West

Aidan Cremin

Adrigole

West

Gene O'Donovan

O'Donovan Rossa

West

Paudie Crowley

O'Donovan Rossa

West

Brian Lotty

Glanmire

East

Stephen Mannix

Lyre / Banteer

East

Kevin O’Callaghan

GM

East

Colm Crowley

GDA

East

Sean Crowley

GDA

West

James McCarthy

GDO

West

 

Cork West U14 Football

No.

Name

Club

School

1

Aaron O'Riordan

Dripsey

Coachford College

2

Matthew Bushe

Ilen Rovers

St. Fachtna's De La Salle, Skibbereen

3

Micheál O'Riordain

Grenagh

Scoil Mhuire Gan Smal, Blarney

4

Stephen O'Connor

Ballincollig

Ballincollig Community School

5

Cathal Crowley

Aghinagh

Coachford College

6

Sean Walsh

Castlehaven

St. Fachtna's De La Salle, Skibbereen

7

Conor Smith

Aghabullogue

Coachford College

8

Shane Elphick

Urhan

Scoil Phobail Bheara

9

James O'Mullane

Kilmurry

De La Salle, Macroom

10

Darragh McIlhinney

Glengarriff

Colaiste Pobail Bheanntrai

11

Charlie Lyons

Valley Rovers

Hamilton High School

12

Liam Twohig

Aghinagh

Coachford College

13

Fionn Herlihy

Sam Maguires

Hamilton High School

14

Gavin O'Connell

Bandon

Hamilton High School

15

Jack Murphy

Eire Óg

Colaiste Choilm, Ballincollig

16

Gerald Dunne

Urhan

Scoil Phobail Bheara

17

Jack Collins

Ilen Rovers

St. Fachtna's De La Salle, Skibbereen

18

David McCullagh

Inniscarra

Ballincollig Community School

19

Darragh O'Neill

Castlehaven

Colaiste Chriost Ri

20

Jamie O'Neill

Urhan

Scoil Phobail Bheara

21

David Twomey

Eire Óg

Ballincollig Community School

22

Denis McBarron

Carrigaline

Christian Brothers College, Cork

23

Sean Desmond

Clondrohid

De La Salle, Macroom

24

Luke O'Callaghan

Sliabh Rua

Kinsale Community School

Cork East U14 Football

No.

Name

Club

School

1

Cian Lankford

Killavullen

Davis College, Mallow

2

Conor Russell

Douglas

St. Francis College, Rochestown

3

Oisín Carroll

Douglas

Douglas Community School

4

Killian Murphy

Glanmire

Glanmire Community College

5

John Kelleher

Glanmire

Glanmire Community College

6

Padraig O'Leary

Glenville

St. Colman's College, Fermoy

7

Blake Murphy

Na Piarsaigh

Gaelcholaiste Mhuire, North Monastery AG

8

Mark Cronin

Nemo Rangers

Colaiste Chriost Ri

9

Ronan Dalton

Nemo Rangers

Colaiste Chriost Ri

10

John Corcoran

Nemo Rangers

Colaiste Chriost Ri

11

Niall Murphy

Nemo Rangers

Presentation Brothers College, Cork

12

Jack Ryan

St. Finbarr's

St. Francis College, Rochestown

13

Adam Hennessy

St. Michael's

St. Francis College, Rochestown

14

Colin Walsh

Cullen

Boherbue Comprehensive School

15

Pauric O'Shea

Granard Gaels 

Charleville CBS

16

Cathal Harrington

Kildorrery

Mitchelstown CBS

17

Michael Fresh

Killavullen

Davis College, Mallow

18

Conor McMahon

Kilshannig

Patrician Academy, Mallow

19

Kieran Twomey

Kilshannig

Patrician Academy, Mallow

20

Daniel O'Mahony

Knocknagree

Patrician Academy, Mallow

21

Micheal Doyle

Knocknagree

Rathmore Community School

22

Tommie Downes

Mallow

Christian Brothers College, Cork

23

Oisín Carroll

Mallow

Patrician Academy, Mallow

24

Mark Keane

Mitchelstown

Mitchelstown CBS


Cork U15 Football             Munster Tournament in Duhallow  - “Humphrey Kelleher”

Quarter Finals - all games @11am

Kerry North           v              Tipperary               at Knocknagree

Cork West             v              Waterford             at Knocknagree

Kerry South           v              Clare                       at Dromtarriffe

Cork East                v              Limerick                 at Dromtarriffe

 

Humphrey Kelleher Cup (Semi Finals) all games @12.30pm

Winner Kerry North / Tipperary       v Winner Cork West  / Waterford                    at Knocknagree

Winner Kerry South / Clare               v Winner Cork East / Limerick                           at Dromtarriffe

 

Humphrey Kelleher Losers (Semi Finals) all games @12.30pm

Loser Kerry North  / Tipperary          v Loser Cork West  / Waterford                        at Knocknagree

Loser Kerry South / Clare                  v Loser Cork East / Limerick                               at Dromtarriffe

 

Humphrey Kelleher Losers Final                      @2.30 pm             Millstreet

Humphrey Kelleher Cup (Final)                        @3.45 pm             Millstreet

 

Tournament Info

·         Panel of 24 players to be presented prior to playing the first game. Only players on this list can play during tournament.

·         All games will be 25 minutes per half. 

·         If a game finishes level after normal time, extra time of 5 minutes per half to be played. If the game finishes level after extra time, a further period will be played and the first score will determine the winner.

·         Full GAA Rules to Apply.

·         Unlimited substitutions (from the official panel of 24) are allowed.

·         All players must wear the jersey number in accordance to the match programme. 

DIRECTIONS

Dromtarriffe

http://www.dromtarriffe.gaa.ie/club-executive/committees/history/sponsors/club-location 

Knocknagree

https://www.google.ie/maps/search/knocknagree+gaa+location/@52.1167604,-9.2073265,13z/data=!3m1!4b1

Millstreet

https://www.google.ie/maps/place/Millstreet+GAA+Club/@52.06009,-9.065231,16z/data=!4m2!3m1!1s0x0:0x8343be599bed72c0?hl=en

Panels listed below. Michael Oakes, Bishopstown is away and has been replaced by Cillian Murray, St Finbarr’s. James Holland is injured and has been replaced by James O’Donovan, Nemo Rangers 

Rebel Og Academy Cork U15 Football

Mentors & Panels

Cork U15 Football

Manager

Derek Kavanagh

Nemo Rangers

WEST

Coach

Eoin O'Neill

Aghada

EAST

South West

Niall Twomey

Bantry / Ballinascarthy

WEST

Mid West

John Holly

CIT

WEST

North

Mick O'Neill

Buttevant

EAST

City/East

Philip Moore

Carbery Rangers

EAST

Mid West II

Mick O'Leary

Clondrohid

WEST

South West II

Ivan Kingston

Bantry

WEST

City/East II

David Fitzmaurice

Ballinacurra

EAST

 

“Cork West”

No.

Name

Club

School

1

Michael Whelton

Barryroe

Clonakilty Community College

2

Dylan O'Donovan

O'Donovan Rossa

St. Fachtna's De La Salle, Skibbereen

3

Eoin O'Driscoll

Ilen Rovers

St. Fachtna's De La Salle, Skibbereen

4

JD O'Hea

Clonakilty

Mount St. Michael, Rosscarbery

5

Eoghan Kelleher

Cill na Martra

Colaiste Ghobnatan, Ballyvourney

6

Rory O'Driscoll

Garnish

Scoil Phobail Bheara

7

Liam O'Sullivan

Kilmurry

De La Salle, Macroom

8

Colm O'Callaghan

Eire Óg

Colaiste Choilm, Ballincollig

9

Chris Healy

Sliabh Rua

Kinsale Community School

10

Jack Kelly

Carrigaline

Carrigaline Community School

11

Jordan Murray

Ballincollig

Ballincollig Community School

12

James O'Sullivan

Eire Óg

Colaiste Choilm, Ballincollig

13

Brian Kelleher

Carrigaline

Carrigaline Community School

14

John Hodnett

Carbery Rangers

Mount St. Michael, Rosscarbery

15

Damien Gore

Kilmacabea

Mount St. Michael, Rosscarbery

16

Ian Giltinan

Carrigaline

Carrigaline Community School

17

Jack McCarthy

Carrigaline

St. Francis College, Rochestown

18

Ronan Hurley

Gabriel Rangers

Schull Community College

19

Aodán Healy

Aghabullogue

Coachford College

20

Cathal Hennessy

Carbery Rangers

Mount St. Michael, Rosscarbery

21

Eoghan Minihane

Bantry Blues

Scoil Phobail Bheanntrai

22

Daniel McSweeney

Gabriel Rangers

Schull Community College

23

Joseph Hickey

Ilen Rovers

St. Fachtna's De La Salle, Skibbereen

24

Eoin O'Sullivan

Sam Maguires

MICC, Dunmanway

“Cork East”

No.

Name

Club

School

1

Gavin Cummins

Mayfield

Colaiste an Chroi Ro Naofa, C.Na bhFear

2

Lorcan Finn

Mitchelstown

Mitchelstown CBS

3

Conor O'Farrell

Midleton

Colaiste an Phiarsaigh, Glanmire

4

Diarmuid Dineen

Eire Óg

Colaiste Choilm, Ballincollig

5

Jamie Whelan

Buttevant

Colaiste Mhuire, Buttevant

6

Diarmuid Linehan

Ballyhooley

St. Colman's College, Fermoy

7

Kyle O Shea

Aghada

St. Colman's CC, Midleton

8

Ryan Walsh

Wolfe Tones

Colaiste Treasa, Kanturk

9

Shane Hickey

Millstreet

Millstreet Community School

10

Barry Murphy

Castleyons

St. Colman's College, Fermoy

11

James O’Donovan

Nemo Rangers

Presentation Brothers College, Cork

12

Dale Dawson

Fermoy

Coláiste an Chraoibhin, Fermoy

13

Aaron Spriggs

Glenville

Colaiste an Chraoibhin, Fermoy

14

Scott Coughlan Collins

Passage

St. Peter's Community School, Passage

15

Shane Finn

St. Colman's

Colaiste an Phiarsaigh, Glanmire

16

Kevin McMahon

Kilshannig

Patrician Academy, Mallow

17

Jack O'Riordain

Buttevant

Colaiste Mhuire, Buttevant

18

Sean O'Leary Hayes

Midleton

Midleton CBS

19

Eoin Murphy

Mallow

Patrician Academy, Mallow

20

Cillian Murray

St. Finbarr's

Coláiste Chríost Rí

21

Jack Twomey

Kilshannig

Patrician Academy, Mallow

22

Cathail O'Mahony

Mitchelstown

Mitchelstown CBS

23

Liam Grainger

St. Michael's

St. Francis College, Rochestown

24

Shane Quigley

Eire Óg

Colaiste Choilm, Ballincollig


Cork U16 Football             Munster Tournament in Limerick

FIRST ROUND – 05/07/14

25 minutes a-side

A

CLARE

V

LIMERICK

Mick Neville Park

John Ryan (Cork)

11.00

B

CORCAIGH

V

KERRY SOUTH

Mick Neville Park

Barry Kelly (Clare)

11.00

C

WATERFORD

V

CORK

Adare GAA

S. Lonergan (Tipperary)

11.00

D

TIPPERARY

V

KERRY NORTH

St Senan’s GAA, Foynes

Dave Murnane (Cork)

11.00

Winners of first round games advance to Cup semi-finals, losers of first round games advance to Shield semi-finals

CUP SEMI-FINALS –– 05/07/14

25 minutes a-side

 

C Wat/Cork

V

A Clare/Limk

Mick Neville Park

John Ryan(Cork)

13.00

 

D Tipp/Kerry N

V

B Corcaigh /Kerry S

St Senan’s GAA, Foynes

Barry Kelly (Clare)

13.00

 

SHIELD SEMI-FINALS –– 05/07/14

25 minutes a-side

 

C  Wat/Cork

V

A  Clare/Limk

Mick Neville Park

S. Lonergan (Tipperary)

13.00

 

D  Tipp/Kerry N

V

B  Corcaigh/Kerry S

Adare GAA

Dave Murnane (Cork)

13.00

SHIELD FINAL – 05/07/14 Venue: Mick Neville Park

20 minutes a-side   Referee:  TBC

15.30

CUP FINAL – 05/07/14 Venue:  Mick Neville Park

20 minutes a-side   Referee    TBC

15.30

Tournament Info

·         Panel of 24 players to be presented prior to playing the first game. Only players on this list can play during tournament.

·         Full GAA Rules apply

·         All first round games and semi-finals will be 25 minutes per half

·         The finals shall be 20 minutes per half

·         If any game (including finals) ends in a draw after normal time, extra time of 5 minutes per half to be played.  If the game finishes level after extra time, a further period will be played and the first score will determine the winner.

·         Unlimited substitutions (from the panel of 24) are allowed

·         All players MUST wear the jersey number according to the match programme.

 

Mick Neville Park, Rathkeale

https://www.google.ie/maps/place/Mick+Neville+Park/@52.5246134,-8.9313406,13z/data=!4m2!3m1!1s0x485b379c9a810b3f:0x73ff1238c7a29d33

Adare GAA

http://www.adaregaa.ie/location.html

St. Senan’s GAA, Foynes

https://www.google.ie/maps/place/St+Senans+GAA+Club/@52.611153,-9.10652,10z/data=!4m2!3m1!1s0x0:0x4b30a0443ee0c651

Panels listed below. The following players are unavailable. Brian Flahive, Douglas (injured); Edward Leahy, Aghada (injured); Jack O’Sullivan, Douglas (away); Kyle Kelleher, Kilmurry (injured); Blake O’Gorman, Macroom (injured); Ian Dorney, Nemo Rangers (injured).

Rebel Og Academy Cork U16 Football

Mentors & Panel

Cork U16 Football

Manager

Brian Herlihy

Dohenys

CORCAIGH

Assistant

Donal McCarthy

Valley Rovers

CORCAIGH

Coach

Sean O'Brien

Nemo Rangers

CORK

South West

Niall McIntyre

Newcestown

CORCAIGH

Mid West

Stephen Quinn

Clondrohid

CORK

North

Cathal Cronin

Clyda Rovers

CORCAIGH

City/East

Denis Lordan

Bishopstown

CORK

North

Mick Linehan

Killavullen

CORCAIGH

North

John Magner

Glanworth

CORK

 

“CORK”

No.

Name

Club

School

1

Mark White

Clonakilty

Clonakilty Community College

2

Aidan Browne

Newmarket

Boherbue Comprehensive School

3

Shane O'Neill

Ballincollig

Ballincollig Community School

4

Cillian O'Shea

Urhan

Scoil Phobail Bheara

5

Jack O'Driscoll

Mayfield

Mayfield Community School

6

Liam Wall

Kilmurry

De La Salle College, Macroom

7

Brendan Murphy

Knocknagree

Boherbue Comprehensive School

8

Eoin Reilly

Ballincollig

Colaiste Choilm, Ballincollig

9

Troy O'Sullivan

Nemo Rangers

Deerpark CBS, Turner's Cross

10

Gavin Holland

Nemo Rangers

Coláiste Chríost Rí, Cork

11

Dylan Hourihane

O'Donovan Rossa

St. Fachtna's De La Salle, Skibbereen

12

Brian White

Mitchelstown

Mitchelstown CBS

13

Adam O'Connell

Inniscarra

Colaiste Choilm, Ballincollig

14

Cathal Sheehy

Whitechurch

Scoil Mhuire Gan Smal, Blarney

15

Philip O'Shea

Urhan

Scoil Phobail Bheara

16

Cathal O'Sullivan

Mitchelstown

Mitchelstown CBS

17

Ryan Foley

Castlehaven

St. Fachtna's De La Salle, Skibbereen

18

Sean Warren

Kilmurry

Colaiste Choilm, Ballincollig

19

Bryan Herlihy

Boherbue

Boherbue Comprehensive School

20

Colin Kelly

Clyda Rovers

Patrician Academy, Mallow

21

Mark Walsh

Ballincollig

Ballincollig Community School

22

Dylan Scannell

Ahan Gaels

Clonakilty Community College

23

Jack Ryan

Sliabh Rua

Coláiste Chríost Rí, Cork

24

Sean O'Sullivan

Mitchelstown

Michelstown CBS

“CORCAIGH”

No.

Name

Club

School

1

Cian Denn

St. Michael's

St. Francis College, Rochestown

2

Alan McCarthy

St. Finbarr's

Colaiste an Spioraid Naomh, Bishopstown

3

Robert Hegarty

Carbery Rangers

Mount St. Michael, Rosscarbery

4

Ciaran O'Sullivan

Castlehaven

St. Fachtna's De La Salle, Skibbereen

5

Kevin Keohane

Kilmeen

Clonakilty Community College

6

Nathan Walsh

Douglas

St. Francis College, Rochestown

7

Jason Twomey

Eire Óg

Ballincollig Community School

8

Gearoid O'Donoghue

Ballincollig

Colaiste Choilm, Ballincollig

9

Cathal Foley

Kilmichael

De La Salle College, Macroom

10

Kevin O'Donovan

Nemo Rangers

St. Francis College, Rochestown

11

Robert Bourke

Ballincollig

Colaiste Choilm, Ballincollig

12

Tadhg Corkery

Cill na Martra

Colaiste Ghobnatan, Ballyvourney

13

Matthew Bradley

Aghabullogue

Coachford College

14

Matthew Whelan

Ballincollig

Colaiste Choilm, Ballincollig

15

Shane O'Driscoll

Glanmire

Colaiste an Phiarsaigh, Glanmire

16

Dylan O'Leary

Millstreet

Millstreet Community School

17

Liam O'Donovan

Clonakilty

Clonakilty Community College

18

Cathal Maguire

Castlehaven

Hamilton High School, Bandon

19

David Stack

Carrigaline

St. Francis College, Rochestown

20

James Kelleher

Newcestown

Hamilton High School, Bandon

21

Colm Dinneen

Newcestown

Hamilton High School, Bandon

22

Brian Hurley

Eire Óg

Colaiste Choilm, Ballincollig

23

Padraig O'Mahony

Sam Maguires

MICC, Dunmanway

24

Fionn Warren

Kilmurry

Colaiste Choilm, Ballincollig

Cork U17 Football             A & B Games v Dublin in Clonakilty @1.30pm & 3pm

Mentors & Panel

U17 Football

Gerard Dineen

Inniscarra

Declan O'Connell

Glanmire

Gearoid Condon

Kinsale

Mark Byrne

Glanmire

Tim Buckley

Sam Maguires

Kevin O’Donovan

GDA

 

No.

Name

Club

School

1

Sean Lucey

Ballincollig

Presentation Brothers College, Cork

2

James Lordan

Ballinora

Colaiste Choilm, Ballincollig

3

Adam Finnegan

Ballyclough

Davis College, Mallow

4

Killian Fitzgerald

Ballygarvan

Carrigaline Community School

5

Tim Foley

Bantry Blues

Cistercian College, Roscrea

6

Arthur Coakley

Bantry Blues

Colaiste Phobail Beanntrai

7

Conchuir Lynch

Beal Atha'n Ghaorthaidh

Scoil Mhuire, Beal Atha'n Ghaorthaidh

8

Sean O'Rourke

Bishopstown

Colaiste an Spiorad Naomh, Bishopstown

9

Seamus Madigan

Buttevant

Colaiste Mhuire, Buttevant

10

Ronan Donovan

Buttevant

Colaiste Mhuire, Buttevant

11

Conor Hughes

Canovee

Colaiste Choilm, Ballincollig

12

Cathal O'Rourke

Carbery Rangers

Mount St. Michael, Rosscarbery

13

Caleb O'Connell

Carrigaline

Carrigaline Community School

14

Eli Kadi Harrington

Carrigaline

Carrigaline Community School

15

Billy Pope

Carrigaline

Presentation Brothers College, Cork

16

Ronan Walsh

Castlehaven

St. Fachtna's De La Salle, Skibbereen

17

Conor Cahalane

Castlehaven

Colaiste an Spioraid Naomh, Bishopstown

18

Shane Kearney

Castlehaven

Colaiste an Spioraid Naomh, Bishopstown

19

Patrick Bohane

Castlehaven

St. Fachtna's De La Salle, Skibbereen

20

Tiarnán O'Connell

Clonakilty

Clonakilty Community College

21

Sean McEvoy

Clonakilty

Clonakilty Community College

22

David Lowney

Clonakilty

Clonakilty Community College

23

Liam Dineen

Douglas

St. Francis College, Rochestown

24

Donnchadh Murphy

Douglas

St. Francis College, Rochestown

25

Christopher Kelly

Eire Óg

Colaiste Choilm, Ballincollig

26

Edward Gaffey

Glanmire

Glanmire Community College

27

Eoghan Murphy

Glanmire

Glanmire Community College

28

Ryan Murray

Glanmire

Glanmire Community College

29

Dilan O'Donovan

Glenville

St. Aidan's Community College, Dublin Hill

30

PJ Dennehy

Glenville

St. Colman's College, Fermoy

31

John Stanton

Inniscarra

Colaiste Choilm, Ballincollig

32

Matthew O'Neill

Kilmacabea

Mount St. Michael, Rosscarbery

33

Brian Keohane

Kilmeen

Clonakilty Community College

34

Marco Healy

Kilmurry

De La Salle College, Macroom

35

Cillian Murphy

Kilshannig

Patrician Academy, Mallow

36

Joe Moriarty

Kinsale

Kinsale Secondary School

37

Adrian Carroll

Kiskeam

Boherbue Comprehensive

38

Don Creedon

Macroom

De La Salle College, Macroom

39

Kevin O’Dwyer

Macroom

De La Salle College, Macroom

40

Kevin Doyle

Mallow

Davis College, Mallow

41

Cathal Crowley

Millstreet

Millstreet Community School

42

Kealan O'Flynn

Passage

St. Peter's Community School, Passage

43

Ian Cahill

St. Colman's

Midleton CBS

44

Steven Sherlock

St. Finbarr's

Colaiste an Spioraid Naomh, Bishopstown

45

Conor Dennehy

St. Finbarr's

Colaiste Chriost Ri

46

Corey Buckley

St. Finbarr's

Colaiste Chriost Ri

47

Conor Magee

St. Vincent's

North Monastery

48

Ciaran O'Gorman

Whitechurch

Coláiste An Chroí Naofa, Carraig Na bhFear

49

Darren O'Sullivan

Wolfe Tones

Colaiste Treasa, Kanturk

 








Car Insurance Ireland
site designed & developed by Sportsmanager.ie