County and Divisions Results Round Up 2017-09-25 07:00:00

County
Senior Football Championship: 
Carbery Rangers 2-11, Castlehaven 1-11 Quarter-Final;
Ballincollig 0-12, St Finbarrs 1-12 Quarter-Final;
Nemo Rangers 3-18, U.C.C. 2-16 Quarter-Final;
Duhallow 1-14, Valley Rovers 1-12 Quarter-Final;
Senior Hurling Championship: 
Sarsfields 1-15, U.C.C 0-18 Quarter-Final;
Erins Own 3-16, Imokilly 2-19 Quarter-Final;
Bandon 1-10, Na Piarsaigh 3-16 Quarter-Final;
Blackrock 1-13, Newcestown 1-11 Quarter-Final;
Intermediate Football Championship: 
Glanworth 0-7, Kanturk 1-7 Quarter-Final;
Mitchelstown 1-11, Rockchapel 2-6 Qtr-Final;
Intermediate Hurling Championship: 
Inniscarra 1-10, St Finbarrs 1-24 Relegation Playoff Round 1;
Aghada 2-12, Midleton 2-9 Quarter-Final;
Eire Og 0-15, Sarsfields 0-7 Quarter-Final;
 Junior A Football Championship: 
Buttevant 3-11, Glenbower Rovers 2-7 Round 1;
 Junior A Hurling Championship: 
Cloughduv 1-10, Kilbrin 4-15 Round 1;
Russell Rovers 5-15, Valley Rovers 0-8 Round 1;
Premier U21 Hurling Championship: 
Douglas 2-12, Midleton 1-13 Round 1;
Mallow 1-15, Na Piarsaigh 1-12 Round 1;
Ballinhassig 1-14, Valley Rovers 0-21 Round 1;
Rochestown Park Hotel Div 1 Football League: 
Clonakilty 3-10, Beal Athan Ghaorthaidh 2-13 Round 10;
Ballincollig 3-13, Clonakilty 3-13 Round 9;
Division 2 Football League: 
Cill Na Martra 2-15, Clyda Rovers 1-16 Round 11;
Division 3 Football League: 
St Vincents -, Fermoy - Conceded by Fermoy;
Aghabullogue 2-6, Dohenys 2-11 Round 9;
Nemo Rangers 2-13, Newmarket 0-9 Round 11;
Division 4 Football League: 
Kildorrery 1-12, Ballydesmond 1-8 Round 11;
Division 5 Football League: 
St Finbarrs -, Clonakilty - Conceded by Clonakilty;
Douglas 3-6, Gabriel Rangers 3-12 Round 9;
Junior A Football League Group 2:
Boherbue -, Kilmichael - Conceded by Kilmichael;
St Marys -, Kilmichael - Conceded by Kilmichael;
Dripsey 2-10, Boherbue 4-12 Round 8;
Junior B Football League Group 1: 
Grange -, Glanmire - Conceded by Glanmire;
Junior B Football League Group 2: 
Inniscarra -, Kinsale - Conceded by Inniscarra;
RedFM SHL Ph. 2 Grp. 1: 
Ballymartle 1-9, Newtownshandrum 4-10 Round 1;
RedFM SHL Ph. 2 Grp. 2: 
Douglas -, Midleton - Void match;
Division 1 Hurling League: 
Cloyne -, Carrigaline - Conceded by Cloyne;
Mallow 2-19, Kilworth 1-17 Round 9;
Carrigaline 1-16, Charleville 1-24 Round 7;
Division 2 Hurling League: 
Kanturk -, Watergrasshill - Conceded by Kanturk;
Meelin 0-8, Castlelyons 5-14 Round 8;
Division 3 Hurling League: 
Milford 3-14, Barryroe 1-23 ;
Division 4 Hurling League: 
Argideen Rangers -, Carrigaline - Conceded by Carrigaline;
St Finbarrs 2-20, Carrigaline 0-24 Round 11;
Junior A Hurling League Group 1:
Cloughduv -, Shanballymore - Conceded by Shanballymore;
Junior A Hurling League Group 2: 
Tracton -, Dromina - Conceded by Dromina;
Millstreet -, Nemo Rangers - Conceded by Millstreet;
Nemo Rangers -, Liscarroll/Churchtown Gaels - Conceded by Liscarroll/Churchtown Gaels;
Junior A Hurling League Group 3: 
Harbour Rovers -, O Donovan Rossa - Void match ODR C;
Junior B Hurling League: 
Killeagh 1-16, Cloughduv 1-5 Round 8;
Blarney 2-9, Lough Rovers 1-7 Round 9;

Avondhu
Walshs Pharmacy J B 1 Football Championship: 
Grange 1-6, Shanballymore 0-5, Final ;
Ballylough Milling Junior B 2 Football Championship: 
Clyda Rovers 1-5, Kilshannig 0-5, FINAL ;
Avondhu U21 Premier Hurling Championship: 
Newtownshandrum -, Mallow -, Conceded by Mallow;

Carbery
Rowa/Rowex Pharma Junior D Football Championship: 
Ballinascarthy 3-14, Barryroe 5-11 Semi-Final ;
Carbery-Beara Junior Football League Division 1: 
Urhan 3-10, Diarmuid O Mathunas 0-12 ;
Ballinascarthy 3-16, Kilmeen 1-10 ;
Carbery-Beara Junior Football League Division 2: 
St Oliver Plunketts 1-9, Tadhg Mac Carthaigh 2-15 Final;
RCM Tarmacadam Junior B Hurling Championship: 
Kilbrittain 2-10, Randal Og 1-16 Final ;
Clona Milk Under 21A Hurling Championship:
Kilbree 0-8, Clonakilty 1-12 Final ;

Carrigdhoun
U21 B Hurling Championship
Ballygarvan 0-19 Belgooly 0-8
Junior B Hurling Championship
Valley Rovers 0-20 Crosshaven 2-8
Junior B Football Championship
Shamrocks 3-6 Tracton 1-12

Duhallow
U21 Hurling Championship 
Croke Rovers 0-11 Millstreet 1-13 Round 3
Junior B Football League
Boherbue 3-13 Dromtarriffe 0-10

Imokilly
Junior B Football Championship : 
Cobh 3-7, Russell Rovers 2-1 Final;
East Cork Oil J B H C : 
Midleton 1-10, Sarsfields 3-23 Semi Final ;
 Junior Hurling League Div 2 : 
St Itas 0-7, Castlelyons 0-3 Rd 8;
 Junior Hurling League Div 3: 
Cobh -, Dungourney - Conceded by Dungourney;

Muskerry
Oriel House Hotel Junior B Hurling Championship: 
Blarney 2 5-10, Cloughduv 4-11, Final;
Ballincollig Credit Union Junior B Football Championship BCU : 
Ballincollig 3 0-7, Cill Na Martra 2-11, Final;
Farho Under 21 A Hurling Championship: 
Inniscarra 1-13, Aghabullogue 2-7, Semi Final;
Farho Under 21 B Hurling Championship: 
Grenagh 3-10, Lee Gaels 1-10, Final;
Quishs Supervalu Junior 2 Football League: 
Blarney 4-12, Donoughmore 0-6,
Quishs Supervalu Junior 3E Football League: 
Ballinora 2-11, Ballincollig 0-6,

Seandun
Lehane Motors (Airport Road) Junior Football League 2: 
Whites Cross 1-10, Douglas 1-8, Round 11;
Brian Dillons -, Lough Rovers -, Conceded by Brian Dillons;
Lehanes Motors ( Airport Road) Junior Hurling League 1: 
Bishopstown 1-19, Delanys 1-16, Round 1;
Lehane Motors (Airport Road) Junior Hurling League 2: 
Whites Cross 1-10, St Vincents 2-5, Round 5;
Seandun Cup: 
Whites Cross 1-2, Ballyphehane 3-6, 







Car Insurance Ireland
site designed & developed by Sportsmanager.ie