County and Divisions Results Round Up   02/10/2017

County
Senior Football Championship: 
Carbery Rangers 0-14, St Finbarrs 3-14 Semi-Final;
Duhallow 0-12, Nemo Rangers 5-13 Semi-Final;
Senior Hurling Championship: 
Ballyhea 3-12, Carrigtwohill 2-17 Relegation Playoff Round 2;
Sarsfields 0-18, U.C.C 1-14 Quarter-Final Replay;
Erins Own 4-12, Imokilly 1-22 Quarter-Final Replay;
Douglas 1-17, Youghal 1-16 Relegation Playoff Round 1;
Premier Intermediate Football Championship: 
Bandon 1-6, Mallow 0-16 Semi-Final;
Newmarket 1-12, St Michaels 2-16 Semi-Final;
Ballinora 1-6, Nemo Rangers 1-21 Relegation Playoff;
Premier Intermediate Hurling Championship: 
Castlelyons 2-18, Tracton 1-15 Relegation Playoff;
Intermediate Football Championship: 
Adrigole 2-15, Douglas 0-7 Relegation Playoff Round 2;
Cill Na Martra 1-10, Mitchelstown 2-13 Semi-Final;
Kanturk 0-19, Kildorrery 2-6 Semi-Final;
Intermediate Hurling Championship: 
Ballymartle 1-6, Grenagh 2-20 Relegation Playoff Round 1;
 Junior A Football Championship: 
Buttevant 1-10, Knocknagree 2-19 Quarter-Final;
Boherbue 1-12, Uibh Laoire 3-10 Quarter-Final;
Kilmacabea 0-16, Whites Cross 0-7 Quarter-Final;
Uibh Laoire 1-18, Valley Rovers 0-7 Round 1;
Junior A Hurling Championship: 
Brian Dillons 1-19, Dromina 0-9 Quarter-Final;
Kilbrin 2-10, Russell Rovers 0-17 Quarter-Final;
Premier U21 Hurling Championship: 
Blackrock 1-17, Blarney 1-14 Round 1;
Midleton 1-11, Na Piarsaigh 1-18 Round 2;
U21 B Hurling Championship: 
Dohenys 1-14, Grenagh 2-11 Quarter-Final;
Rochestown Park Hotel Div 1 Football League: 
Mallow -, Clonakilty - Conceded by Mallow;
Mallow -, Ballincollig - Void match;
Division 2 Football League: 
Kiskeam 0-12, Bishopstown 0-7 Round 8;
Macroom 1-15, Naomh Aban 0-12 Round 11 ;
Kanturk -, Macroom - Conceded by Kanturk;
Bishopstown 0-7, Newcestown 1-7 Round 5;
Kanturk -, Kiskeam - Conceded by Kanturk;
Douglas -, Eire Og - Conceded by Eire Og;
Newcestown -, Kanturk - Conceded by Kanturk;
Bishopstown -, Eire Og - Conceded by Eire Og;
Division 3 Football League: 
Aghada 1-5, Bantry Blues 1-12 Round 11;
Rockchapel -, St Vincents - Conceded by St Vincents;
Aghabullogue 2-19, Newmarket 0-5 Round 7;
Carrigaline 1-10, Dohenys 0-8 Round 11;
Glanworth 2-13, Aghabullogue 3-7 Round 8;
Division 4 Football League: 
Kinsale -, Ballinora - Conceded by Ballinora;
Na Piarsaigh -, Ballydesmond - Conceded by Na Piarsaigh;
Mitchelstown -, Kildorrery - Void match;
Na Piarsaigh -, Bandon - Conceded by Na Piarsaigh;
St Nicks 0-8, Glenville 2-9 Round 11;
Mayfield -, Ballinora - Conceded by Ballinora;
Ballydesmond -, Castletownbere - Conceded by Castletownbere;
Division 5 Football League:
Youghal -, Carrigaline - Void match;
 Junior A Football League Group 1: 
Kilmurry -, Cullen - Conceded by Cullen;
-, Muintir Bhaire - Void match;
 Junior B Football League Group 1: 
St Johns -, Ballinora - Conceded by Ballinora;
RedFM SHL Ph. 2 Grp. 2: 
Glen Rovers -, Douglas - Void match;
Glen Rovers -, Midleton - Void match;
RedFM SHL Ph. 2 Grp. 3: 
St Finbarrs 3-12, Killeagh 3-23 Round 3;
Bishopstown 2-18, St Finbarrs 1-17 Round 2;
Division 1 Hurling League: 
Cloyne 0-8, Charleville 2-7 Round 11;
Fr O Neills -, Mallow - Conceded by Mallow;
Kilworth 3-13, Inniscarra 1-11 Round 11;
Division 2 Hurling League: 
Meelin 2-20, Castlemartyr 0-12 Round 9;
Watergrasshill -, Castlelyons - Void match;
Eire Og -, Tracton - Conceded by Eire Og;
Meelin 5-11, Watergrasshill 1-19 Round 4;
Division 3 Hurling League: 
Aghabullogue 1-7, Dungourney 3-17 Round 4;
Division 4 Hurling League: 
Ballymartle -, Inniscarra - Conceded by Inniscarra;
Na Piarsaigh -, Ballinhassig - Void match;
Carrigaline -, Glen Rovers - Void match;
 Junior A Hurling League Group 1: 
allygiblin -, Cloughduv - Conceded by Ballygiblin;
Blarney -, Kilbrittain - Conceded by Kilbrittain;
 Junior A Hurling League Group 2: 
Liscarroll/Churchtown Gaels -, Ballinora - Conceded by Liscarroll/Churchtown Gaels;
Millstreet -, Tracton - Conceded by Millstreet;
 Junior B Hurling League: Killavullen -, Ballinora - Conceded by Ballinora;

Avondhu
Shreelawn Oil Junior C Hurling Championship: 
Milford 2-7, Shanballymore 2-13, Semi - Final;
Liscarroll Churchtown Gaels 3-13, Kilshannig 2-11, Semi - Final;

Carbery
Rowa/Rowex Pharma Junior C Football Championship: 
O Donovan Rossa 0-8, St Colums 1-11 Final ;
Rowa/Rowex Pharma Junior D Football Championship: 
Barryroe 0-11, Diarmuid O Mathunas 2-10 Final;

Carrigdhoun
Junior B Hurling Championship
Valley Rovers 3-11 Belgooly 0-14 -Final
U21B Hurling Championship
Tracton 2-17 Ballygarvan 0-9 - Final
Junior B Football Championship
Valley Rovers 2-9 Crosshaven 1-12
Tracton 5-10 Shamrocks 2-5
Junior A Football League
Ballymartle 1-3 Courcey Rovers 0-5
Junior A Hurling League
Ballygarvan 2-21 Ballinhassig 5-13

Imokilly
East Cork Oil J B H C : 
Sarsfields 2-23, Castlelyons 1-14 Final;
Junior Hurling League Div -1
Russell Rovers 2-18 Killeagh 2-8
Killeagh 2-11 Carrig na bhFear 0-9
Junior Hurling League Div 2
Cloyne 3-11 St Catherines 2-12
Junior Hurling League Div 3
Cobh 3-15 Watergrasshill 2-9

Muskerry
Farho Under 21 A Hurling Championship: 
Eire Og 0-13, Inniscarra 0-19, Final;
Quishs Supervalu Junior 2 Football League: 
Donoughmore -, Kilmurry -, Conceded by Kilmurry;

Seandun
Lehane Motors (Airport Road) Junior Football League 1: 
Whites Cross -, St Nicholas -, Conceded by St Nicholas;
St Nicholas -, Na Piarsaigh -, Conceded by St Nicholas;
Passage -, St Nicholas -, Conceded by St Nicholas;
Nemo Rangers -, St Nicholas -, Conceded by St Nicholas;
St Nicholas -, Delanys -, Venue: Glen Field, Conceded by St Nicholas;
Lehane Motors (Airport Road) Junior Football League 2: 
White Church 4-15, St Finbarrs 4-5, Round 3;
Lough Rovers 1-6, White Church 2-12, Round 8;
Croabh Rua Cup: 
Lough Rovers 0-2, Blackrock 0-1,
Douglas 0-1, Brian Dillons 0-2, 








Car Insurance Ireland
site designed & developed by Sportsmanager.ie