Latest Fixtures view all
Sunday 1st May, 2016
Junior B Hurling Championship
11:30 Ballinacurra vs Whites Cross @ Caherlag
Senior Football Championship
15:30 Carbery Rangers vs Clyda Rovers @ Carrigadrohid
18:30 Ilen Rovers vs Avondhu @ Coachford
Premier Intermediate Football Championship
15:00 Ballinora vs Grenagh @ Blarney
15:30 Beal Athan Ghaorthaidh vs Newmarket @ Macroom
15:45 St Michaels vs St Vincents @ Pairc Ui Rinn
Intermediate Football Championship
14:00 St Finbarrs vs Mayfield @ Pairc Ui Rinn
14:30 Rockchapel vs Youghal @ Mallow
16:00 Carrigaline vs Kanturk @ Mallow
Junior C Football Championship
15:00 Goleen vs Abbey Rovers @ Kilmurry
Division 4 Hurling League
18:45 Dungourney vs Glen Rovers @ Dungourney
Monday 2nd May, 2016
Senior Football Championship
15:00 O Donovan Rossa vs Carbery @ Dunmanway
15:30 Newcestown vs CIT @ Brinny
RedFM Senior Hurling League
19:30 Carrigtwohill vs Erins Own @ Carrigtwohill
Junior B Hurling League
15:30 Araglen vs Ballygarvan @ Araglen
Tuesday 3rd May, 2016
Senior Football Championship
20:00 Nemo Rangers vs Duhallow @ Pairc Ui Rinn
RedFM Senior Hurling League
19:30 Youghal vs Sarsfields @ Youghal
Division 4 Hurling League
19:30 Ballymartle vs Carrigaline @ Ballymartle
Junior A Hurling League Group 1
19:30 St Catherines vs Churchtown @ Ballynoe
Wednesday 4th May, 2016
Premier Intermediate Football Championship
20:00 Eire Og vs Nemo Rangers @ Pairc Ui Rinn
Junior A Football League Group 3
19:30 Knocknagree vs Muintir Bhaire @ Knocknagree
Junior B Football League
19:30 Inniscarra vs Macroom @ Ballyanley
Thursday 5th May, 2016
RedFM Senior Hurling League
19:15 Erins Own vs Blackrock @ Church Rd
Friday 6th May, 2016
Premier Intermediate Football Championship
19:00 Mallow vs Bantry Blues @ Newcestown
Intermediate Football Championship
20:00 Aghabullogue vs Millstreet @ Macroom
Division 3 Hurling League
19:30 Ballygarvan vs Kilbrittain @ Ballygarvan
Saturday 7th May, 2016
Senior Football Championship
19:00 Aghada vs Muskerry @ Caherlag
19:00 Ballincollig vs Bishopstown @ Pairc Ui Rinn
19:00 Clonakilty vs Castlehaven @ Rosscarbery
19:00 Dohenys vs Douglas @ Brinny
19:00 St Finbarrs vs Beara @ Bantry
Premier Intermediate Football Championship
18:45 Castletownbere vs Naomh Aban @ Bantry
Intermediate Football Championship
18:45 Glanmire vs Kinsale @ Ballygarvan
Junior B Football Championship
19:00 Cobh vs Grange @ Lisgoold
19:00 Lismire vs Randal Og @ Carrigadrohid
19:00 Lough Rovers vs Rathpeacon @ Mayfield
RedFM Senior Hurling League
18:30 Newtownshandrum vs Glen Rovers @ Newtownshandrum
19:30 Midleton vs Carrigtwohill @ Midleton
Division 2 Hurling League
15:30 Milford vs Carrigaline @ Milford
19:00 Bandon vs Watergrasshill @ Bandon
19:15 Fr O Neills vs Kildorrery @ Fr O Neills
Division 3 Hurling League
19:00 Argideen Rangers vs Castlemartyr @ Timoleague
Division 4 Hurling League
00:00 Dungourney vs Ballymartle @ Dungourney
Junior A Hurling League Group 3
19:00 Passage West vs Cloughduv @ Passage West
19:00 St Oliver Plunketts vs Ballyhooly @ Ahiohill
Sunday 8th May, 2016
Premier Intermediate Football Championship
17:00 Na Piarsaigh vs Kiskeam @ Mallow
Intermediate Football Championship
15:00 Douglas vs Mitchelstown @ Castleyons
RedFM Senior Hurling League
00:00 Ballyhea vs Bishopstown @ Ballyhea
00:00 Douglas vs Newcestown @ Douglas
00:00 Erins Own vs Ballymartle @ Caherlag
00:00 Midleton vs St Finbarrs @ Midleton
00:00 Na Piarsaigh vs Blackrock @ Na Piarsaigh
00:00 Sarsfields vs Carrigtwohill @ Riverstown
12:00 Bishopstown vs Bride Rovers @ Bishopstown
14:00 Killeagh vs Youghal @ Killeagh
Division 1 Hurling League
00:00 Ballinhassig vs Mallow @ Ballinhassig
00:00 Blarney vs Tracton @ Blarney
00:00 Fermoy vs Kilworth @ Fermoy
12:00 Charleville vs Inniscarra @ Charleville
19:00 Cloyne vs Meelin @ Cloyne
Division 2 Hurling League
00:00 Castlelyons vs Valley Rovers @ Castleyons
Division 3 Hurling League
12:00 Grenagh vs Barryroe @ Grenagh
Junior B Hurling League
12:00 Blarney vs Laochra Og @ Blarney
Monday 9th May, 2016
Division 4 Hurling League
19:30 Carrigaline vs Inniscarra @ Carrigaline
Junior A Hurling League Group 2
19:45 Millstreet vs Blarney @ Millstreet
Tuesday 10th May, 2016
Division 4 Football League
20:00 Millstreet vs Carrigaline @ Millstreet
Wednesday 11th May, 2016
Division 1 Hurling League
19:30 Kilworth vs Cloyne @ Kilworth
Division 2 Hurling League
20:00 Eire Og vs Milford @ Ovens
Junior B Hurling League
19:30 Ballygarvan vs Dromtarriffe @ Ballygarvan
Thursday 12th May, 2016
Division 1 Hurling League
19:45 Meelin vs Blarney @ Meelin
Division 3 Hurling League
19:45 Kilbrittain vs Aghada @ Kilbrittain
Friday 13th May, 2016
Division 4 Football League
19:30 Douglas vs Mayfield @ Douglas
Division 2 Hurling League
19:30 Castlelyons vs Fr O Neills @ Castleyons
19:30 Valley Rovers vs Bandon @ Brinny
Division 3 Hurling League
19:30 Castlemartyr vs Barryroe @ Castlemartyr
19:30 Dripsey vs Ballygarvan @ Dripsey
Saturday 14th May, 2016
Senior Hurling Championship
19:00 Avondhu vs Ballymartle @ Rathcormac
Intermediate Football Championship
19:00 Adrigole vs Ballydesmond @ Inchigeela
Junior A Football League Group 3
20:00 Iveleary vs Tadgh Mac Carthaigh @ Iveleary
Division 1 Hurling League
19:00 Ballinhassig vs Meelin @ Ballinhassig
Division 2 Hurling League
19:45 Bandon vs Kildorrery @ Kildorrery
Division 3 Hurling League
19:00 Blackrock vs Grenagh @ Church Rd
Sunday 15th May, 2016
Senior Hurling Championship
15:30 Killeagh vs Muskerry @ Pairc Ui Rinn
Rochestown Park Hotel Div. 1 Football League
00:00 Bishopstown vs Ballincollig @ Bishopstown
00:00 Clyda Rovers vs St Finbarrs @ Clyda Rovers
00:00 Douglas vs Castlehaven @ Douglas
00:00 Ilen Rovers vs O Donovan Rossa @ Ilen Rovers
00:00 Naomh Aban vs Carbery Rangers @ Ballyvourney
00:00 Newcestown vs Nemo Rangers @ Newcestown
Division 2 Football League
00:00 Bantry Blues vs Macroom @ Bantry
00:00 Carrigaline vs Dohenys @ Carrigaline
00:00 Fermoy vs Eire Og @ Fermoy
00:00 Mallow vs Kiskeam @ Mallow
15:00 Cill Na Martra vs Beal Athan Ghaorthaidh @ Cill Na Martra
Division 3 Football League
00:00 Glanworth vs St Michaels @ Glanworth
00:00 Glenville vs Mitchelstown @ Glenville
00:00 Kanturk vs Ballinora @ Kanturk
00:00 Rockchapel vs Kildorrery @ Rockchapel
00:00 St Nicks vs St Vincents @ St Nicks
Division 4 Football League
00:00 Adrigole vs Clonakilty @ Adrigole
00:00 Ballydesmond vs Douglas @ Ballydesmond
00:00 Millstreet vs Glanmire @ Millstreet
00:00 Na Piarsaigh vs Carrigaline @ Na Piarsaigh
00:00 Youghal vs St Finbarrs @ Youghal
Division 1 Hurling League
12:00 Inniscarra vs Courcey Rovers @ Ballyanley
Division 2 Hurling League
00:00 Carrigaline vs Kanturk @ Carrigaline
Junior A Hurling League Group 2
15:00 Mayfield vs Tullylease @ Mayfield
Tuesday 17th May, 2016
Division 1 Hurling League
19:30 Tracton vs Kilworth @ Minane Bridge
Division 2 Hurling League
19:45 Ballincollig vs Milford @ Ballincollig
Wednesday 18th May, 2016
Division 1 Hurling League
20:00 Cloyne vs Fermoy @ Cloyne
Junior A Hurling League Group 3
19:30 Cloughduv vs Freemount @ Cloughduv
Thursday 19th May, 2016
Division 2 Hurling League
19:30 Carrigaline vs Watergrasshill @ Carrigaline
Friday 20th May, 2016
U21 A Football Championship
19:00 Ballincollig vs Boherbue @ Macroom
Junior A Football League Group 3
20:00 Tadgh Mac Carthaigh vs Garnish @ Tadgh Mac Carthaigh
Division 2 Hurling League
19:30 Kanturk vs Eire Og @ Kanturk
Saturday 21st May, 2016
Premier Intermediate Hurling Championship
19:00 Charleville vs Bandon @ Coachford
19:00 Valley Rovers vs Courcey Rovers @ Riverstick
Intermediate Hurling Championship
16:00 Ballymartle vs Grenagh @ Ballincollig
19:00 Barryroe vs Dungourney @ Pairc Ui Rinn
19:00 Kildorrery vs Ballygarvan @ Watergrasshill
U21 A Football Championship
19:00 Aghada vs Beara @ Dunmanway
19:00 Fermoy vs Carbery Reps @ TBC
19:00 Seandun Reps vs Valley Rovers @ TBC
U21 B Football Championship
19:00 Aghabullogue vs Fr O Neills @ TBC
19:00 Kiskeam vs Avondhu Reps @ TBC
19:00 St Nicks vs Carbery Reps @ TBC
Junior A Football League Group 2
17:00 Urhan vs Passage West @ Urhan
Division 3 Hurling League
19:00 Aghabullogue vs Aghada @ Coachford
19:30 Dripsey vs Kilbrittain @ Dripsey
Junior A Hurling League Group 1
19:00 Banteer vs Courcey Rovers @ Banteer
Tuesday 24th May, 2016
Division 2 Hurling League
19:40 Fr O Neills vs Bandon @ Fr O Neills
Wednesday 25th May, 2016
Junior B Hurling League
19:30 Dromtarriffe vs Whites Cross @ Whites Cross
Thursday 26th May, 2016
Rochestown Park Hotel Div. 1 Football League
19:30 Nemo Rangers vs Clonakilty @ Nemo Rangers
Friday 27th May, 2016
Division 3 Hurling League
19:30 Ballygarvan vs Blackrock @ Ballygarvan
19:45 Aghada vs Dripsey @ Dripsey
Saturday 28th May, 2016
Senior Hurling Championship
19:30 Bride Rovers vs Youghal @ Ballynoe
19:30 Sarsfields vs Carrigtwohill @ Caherlag
Premier Intermediate Hurling Championship
18:15 Castlelyons vs Inniscarra @ Pairc Ui Rinn
19:30 Fermoy vs Kilworth @ Kildorrery
19:30 Tracton vs Ballinhassig @ Carrigaline
20:00 Kanturk vs Cloyne @ Pairc Ui Rinn
Intermediate Hurling Championship
19:00 Ballincollig vs Meelin @ Mourne Abbey
19:00 Milford vs Castlemartyr @ Glanworth
Division 2 Football League
00:00 Beal Athan Ghaorthaidh vs Newmarket @ Beal Athan Ghaorthaidh
Sunday 29th May, 2016
Senior Hurling Championship
14:00 Blackrock vs Ballyhea @ Mallow
14:15 Douglas vs Na Piarsaigh @ Pairc Ui Rinn
15:30 Glen Rovers vs Carbery @ Coachford
16:00 Midleton vs Bishopstown @ Pairc Ui Rinn
16:00 St Finbarrs vs Newcestown @ Brinny
18:30 CIT vs Erins Own @ Church Rd
Premier Intermediate Hurling Championship
14:00 Watergrasshill vs Blarney @ Riverstown
19:00 Carrigaline vs Mallow @ Blarney
Intermediate Hurling Championship
14:15 Eire Og vs Ballinhassig @ Brinny
18:30 Aghabullogue vs Inniscarra @ Cloughduv
Division 4 Football League
15:00 Clonakilty vs Millstreet @ Clonakilty
Junior A Football League Group 1
00:00 Clann na nGael vs Canovee @ Clann na nGael
00:00 Ilen Rovers vs Ballinacurra @ Ilen Rovers
00:00 Whites Cross vs Liscarroll @ Whites Cross
Junior A Football League Group 2
00:00 Gabriel Rangers vs Dromtarriffe @ Ballydehob
00:00 Lyre vs Donoughmore @ Lyre
Junior A Football League Group 3
00:00 Kilmurry vs Iveleary @ Kilmurry
00:00 Muintir Bhaire vs Lisgoold @ Muintir Bhaire
Junior B Football League
00:00 Cill Na Martra vs Inniscarra @ Cill Na Martra
00:00 Grange vs Araglen @ Grange
00:00 Macroom vs Glenville @ Macroom
Junior A Hurling League Group 1
00:00 Brian Dillons vs Banteer @ Brian Dillons
00:00 Castlemagner vs Kilbree @ Castlemagner
00:00 Courcey Rovers vs Ballinora @ Ballinspittle
Junior A Hurling League Group 2
00:00 Killeagh vs Donoughmore @ Killeagh
00:00 St James vs Mayfield @ Ardfield
00:00 Tullylease vs Shanballymore @ Tullylease
Junior A Hurling League Group 3
00:00 Ballyhooly vs St Colums @ Ballyhooly
00:00 Freemount vs Cobh @ Freemount
00:00 St Oliver Plunketts vs Lisgoold @ Ahiohill
Junior B Hurling League
00:00 Blarney vs Ballygarvan @ Blarney
00:00 Douglas vs Whites Cross @ Douglas
00:00 Dromtarriffe vs Araglen @ Dromtarriffe
Friday 3rd June, 2016
Intermediate Hurling Championship
19:30 Dripsey vs St Finbarrs @ Cloughduv
19:30 Fr O Neills vs Carrigaline @ Cobh
20:00 Aghada vs Blackrock @ Carrigtwohill
Saturday 4th June, 2016
19:30 Midleton vs Glen Rovers @ Midleton
Division 2 Football League
14:00 Macroom vs Mallow @ Macroom
Junior A Hurling League Group 2
19:30 Shanballymore vs St James @ Shanballymore
Sunday 5th June, 2016
Senior Hurling Championship
00:00 Duhallow vs Carrigdhoun @ TBC
15:30 Imokilly vs U.C.C @ Riverstown
Intermediate Hurling Championship
15:00 Na Piarsaigh vs Argideen Rangers @ Na Piarsaigh
Division 3 Football League
00:00 St Nicks vs Glenville @ St Nicks
Tuesday 7th June, 2016
Division 3 Hurling League
19:30 Castlemartyr vs Aghabullogue @ Castlemartyr
Saturday 11th June, 2016
Intermediate Football Championship
19:30 Bandon vs Clonakilty @ Ballinascarthy
19:30 Cill Na Martra vs Kildorrery @ Ballygarvan
Division 3 Hurling League
00:00 Barryroe vs Argideen Rangers @ Barryroe
Sunday 12th June, 2016
Division 2 Football League
12:00 Newmarket vs Aghada @ Newmarket
Division 3 Football League
14:00 Glenville vs Aghabullogue @ Glenville
Division 4 Football League
12:00 St Finbarrs vs Mayfield @ Togher
Wednesday 15th June, 2016
RedFM Senior Hurling League
00:00 Bishopstown vs Sarsfields @ Bishopstown
00:00 Bride Rovers vs Ballyhea @ Rathcormac
00:00 Carrigtwohill vs Killeagh @ Carrigtwohill
00:00 Glen Rovers vs Douglas @ Glen Rovers
00:00 Newcestown vs Erins Own @ Newcestown
00:00 Youghal vs Newtownshandrum @ Youghal
Saturday 25th June, 2016
Division 3 Football League
19:30 Glanworth vs Aghabullogue @ Glanworth
Sunday 26th June, 2016
Junior A Football League Group 1
00:00 Ballinacurra vs Clann na nGael @ Ballinacurra
00:00 Liscarroll vs Cullen @ Liscarroll
Junior A Football League Group 2
00:00 Donoughmore vs Gabriel Rangers @ Donoughmore
00:00 Passage West vs Glanmire @ Passage West
Junior A Football League Group 3
00:00 Garnish vs Kilmurry @ Cahermore
00:00 Iveleary vs Muintir Bhaire @ Iveleary
00:00 Lisgoold vs Knocknagree @ Lisgoold
Junior B Football League
00:00 Glenville vs Cill Na Martra @ Glenville
00:00 Inniscarra vs Araglen @ Ballyanley
00:00 Macroom vs Grange @ Macroom
Division 2 Hurling League
12:00 Watergrasshill vs Ballincollig @ Watergrasshill
Division 3 Hurling League
12:00 Blackrock vs Aghada @ Church Rd
Junior A Hurling League Group 1
00:00 Ballinora vs Castlemagner @ Ballinora
00:00 Banteer vs St Catherines @ Banteer
00:00 Brian Dillons vs Courcey Rovers @ Brian Dillons
00:00 Churchtown vs Kilbree @ Churchtown
Junior A Hurling League Group 2
00:00 Blarney vs Tullylease @ Blarney
00:00 Donoughmore vs St James @ Donoughmore
00:00 Killeagh vs Millstreet @ Killeagh
00:00 Mayfield vs Shanballymore @ Mayfield
Junior A Hurling League Group 3
00:00 Cloughduv vs Ballyhooly @ Cloughduv
00:00 Cobh vs St Oliver Plunketts @ Cobh
00:00 Freemount vs Passage West @ Freemount
00:00 Lisgoold vs St Colums @ Lisgoold
Junior B Hurling League
00:00 Araglen vs Blarney @ Araglen
00:00 Ballygarvan vs Douglas @ Ballygarvan
00:00 Whites Cross vs Laochra Og @ Whites Cross
Thursday 30th June, 2016
Rochestown Park Hotel Div. 1 Football League
00:00 Ballincollig vs St Finbarrs @ Ballincollig
00:00 Bishopstown vs Clonakilty @ Bishopstown
00:00 Carbery Rangers vs Ilen Rovers @ Rosscarbery
00:00 Castlehaven vs Clyda Rovers @ Castlehaven
00:00 Nemo Rangers vs Naomh Aban @ Nemo Rangers
00:00 O Donovan Rossa vs Douglas @ O Donovan Rossa
00:00 Valley Rovers vs Newcestown @ Brinny
Division 2 Football League
00:00 Aghada vs Cill Na Martra @ Aghada
00:00 Beal Athan Ghaorthaidh vs Carrigaline @ Beal Athan Ghaorthaidh
00:00 Dohenys vs Mallow @ Dunmanway
00:00 Kiskeam vs Bantry Blues @ Kiskeam
00:00 Macroom vs Fermoy @ Macroom
00:00 Nemo Rangers vs Newmarket @ Nemo Rangers
Division 3 Football League
00:00 Aghabullogue vs St Nicks @ Coachford
00:00 Ballinora vs Rockchapel @ Ballinora
00:00 Kildorrery vs Glanworth @ Kildorrery
00:00 Kinsale vs Kanturk @ Kinsale
00:00 St Michaels vs Aghabullogue @ St Michaels
00:00 St Vincents vs Glenville @ St Vincents
Division 4 Football League
00:00 Bandon vs Youghal @ Bandon
00:00 Carrigaline vs Ballydesmond @ Carrigaline
00:00 Clonakilty vs Na Piarsaigh @ Clonakilty
00:00 Grenagh vs Millstreet @ Grenagh
RedFM Senior Hurling League
00:00 Bishopstown vs Killeagh @ Bishopstown
00:00 Carrigtwohill vs Newtownshandrum @ Carrigtwohill
00:00 Newcestown vs Midleton @ Newcestown
00:00 Youghal vs Douglas @ Youghal
Division 1 Hurling League
00:00 Courcey Rovers vs Charleville @ Ballinspittle
00:00 Inniscarra vs Ballinhassig @ Ballyanley
00:00 Mallow vs Blarney @ Mallow
00:00 Meelin vs Fermoy @ Meelin
00:00 Tracton vs Cloyne @ Minane Bridge
Division 2 Hurling League
00:00 Eire Og vs Carrigaline @ Ovens
00:00 Kanturk vs Ballincollig @ Kanturk
00:00 Milford vs Bandon @ Milford
00:00 Valley Rovers vs Fr O Neills @ Brinny
00:00 Watergrasshill vs Castlelyons @ Watergrasshill
Division 3 Hurling League
00:00 Aghabullogue vs Barryroe @ Coachford
00:00 Dripsey vs Aghabullogue @ Dripsey
00:00 Grenagh vs Argideen Rangers @ Grenagh
Division 4 Hurling League
00:00 Ballinhassig vs Na Piarsaigh @ Ballinhassig
00:00 Ballymartle vs Midleton @ Ballymartle
00:00 Douglas vs Glen Rovers @ Douglas
00:00 Inniscarra vs Dungourney @ Ballyanley
00:00 St Finbarrs vs Carrigaline @ Togher
Sunday 10th July, 2016
Division 4 Football League
00:00 Bandon vs Ballydesmond @ Bandon
Friday 15th July, 2016
RedFM Senior Hurling League
00:00 Blackrock vs Ballymartle @ Church Rd
00:00 Douglas vs Carrigtwohill @ Douglas
00:00 Erins Own vs Youghal @ Caherlag
00:00 Killeagh vs Bride Rovers @ Killeagh
00:00 Midleton vs Glen Rovers @ Midleton
00:00 Na Piarsaigh vs Newcestown @ Na Piarsaigh
00:00 Sarsfields vs Ballyhea @ Riverstown
Sunday 31st July, 2016
Rochestown Park Hotel Div. 1 Football League
00:00 Clonakilty vs Ballincollig @ Clonakilty
00:00 Douglas vs Carbery Rangers @ Douglas
00:00 Ilen Rovers vs Nemo Rangers @ Ilen Rovers
00:00 Naomh Aban vs Valley Rovers @ Ballyvourney
00:00 St Finbarrs vs Castlehaven @ Togher
Division 2 Football League
00:00 Bantry Blues vs Dohenys @ Bantry
00:00 Carrigaline vs Aghada @ Carrigaline
00:00 Cill Na Martra vs Nemo Rangers @ Cill Na Martra
00:00 Eire Og vs Macroom @ Ovens
00:00 Fermoy vs Kiskeam @ Fermoy
00:00 Mallow vs Beal Athan Ghaorthaidh @ Mallow
Division 3 Football League
00:00 Aghabullogue vs Kildorrery @ Coachford
00:00 Glanworth vs Ballinora @ Glanworth
00:00 Glenville vs Castletownbere @ Glenville
00:00 Mitchelstown vs St Vincents @ Mitchelstown
00:00 Rockchapel vs Kinsale @ Rockchapel
00:00 St Nicks vs St Michaels @ St Nicks
Division 4 Football League
00:00 Adrigole vs Grenagh @ Adrigole
00:00 Ballydesmond vs Clonakilty @ Ballydesmond
00:00 Mayfield vs Carrigaline @ Mayfield
00:00 Na Piarsaigh vs Glanmire @ Na Piarsaigh
00:00 St Finbarrs vs Bandon @ Togher
00:00 Youghal vs Douglas @ Youghal
Junior A Football League Group 1
00:00 Clann na nGael vs Ilen Rovers @ Clann na nGael
00:00 Cullen vs Canovee @ Cullen
00:00 Whites Cross vs Ballinacurra @ Whites Cross
Junior A Football League Group 2
00:00 Gabriel Rangers vs Lyre @ Ballydehob
00:00 Glanmire vs Dromtarriffe @ Glanmire
00:00 Urhan vs Donoughmore @ Urhan
Junior A Football League Group 3
00:00 Kilmurry vs Tadgh Mac Carthaigh @ Kilmurry
00:00 Knocknagree vs Iveleary @ Knocknagree
Junior B Football League
00:00 Araglen vs Macroom @ Araglen
00:00 Cill Na Martra vs Grange @ Cill Na Martra
00:00 Inniscarra vs Glenville @ Ballyanley
RedFM Senior Hurling League
00:00 Ballymartle vs St Finbarrs @ Ballymartle
00:00 Bishopstown vs Douglas @ Bishopstown
00:00 Bride Rovers vs Newtownshandrum @ Rathcormac
00:00 Glen Rovers vs Na Piarsaigh @ Glen Rovers
00:00 Newcestown vs Blackrock @ Newcestown
Division 1 Hurling League
00:00 Ballinhassig vs Courcey Rovers @ Ballinhassig
00:00 Blarney vs Inniscarra @ Blarney
00:00 Cloyne vs Mallow @ Cloyne
00:00 Fermoy vs Tracton @ Fermoy
00:00 Kilworth vs Meelin @ Kilworth
Division 2 Hurling League
00:00 Ballincollig vs Eire Og @ Ballincollig
00:00 Bandon vs Kanturk @ Bandon
00:00 Fr O Neills vs Watergrasshill @ Fr O Neills
00:00 Kildorrery vs Valley Rovers @ Kildorrery
Junior A Hurling League Group 1
00:00 Castlemagner vs Banteer @ Castlemagner
00:00 Courcey Rovers vs Churchtown @ Ballinspittle
00:00 Kilbree vs Brian Dillons @ Rossmore
00:00 St Catherines vs Ballinora @ Ballynoe
Junior A Hurling League Group 2
00:00 Millstreet vs Mayfield @ Millstreet
00:00 Shanballymore vs Killeagh @ Shanballymore
00:00 St James vs Blarney @ Ardfield
00:00 Tullylease vs Donoughmore @ Tullylease
Junior A Hurling League Group 3
00:00 Ballyhooly vs Cobh @ Ballyhooly
00:00 Passage West vs Lisgoold @ Passage West
00:00 St Colums vs Freemount @ St Colums
00:00 St Oliver Plunketts vs Cloughduv @ Ahiohill
Junior B Hurling League
00:00 Blarney vs Dromtarriffe @ Blarney
00:00 Douglas vs Araglen @ Douglas
00:00 Laochra Og vs Ballygarvan @ TBC
Latest Results view all
Saturday 30th April, 2016
RedFM Senior Hurling League
16:00 Bride Rovers 1 - 17 vs 2 - 13 Sarsfields
18:30 Newtownshandrum 2 - 18 vs 1 - 13 Ballyhea
19:30 Ballymartle 0 - 15 vs 1 - 21 Midleton
Junior A Hurling League Group 2
16:00 Killeagh - vs - St James
Friday 29th April, 2016
Junior A Football League Group 2
19:30 Passage West 2 - 7 vs 9 - 10 Gabriel Rangers
Junior A Football League Group 3
19:30 Muintir Bhaire 2 - 11 vs 1 - 16 Garnish
Division 2 Hurling League
19:15 Kildorrery 1 - 17 vs 0 - 18 Castlelyons
Thursday 28th April, 2016
Division 3 Football League
19:00 Aghabullogue 1 - 11 vs 0 - 13 Castletownbere
Wednesday 27th April, 2016
Rochestown Park Hotel Div. 1 Football League
19:15 Douglas 0 - 7 vs 1 - 7 Valley Rovers
Division 2 Football League
19:30 Eire Og 0 - 14 vs 1 - 9 Bantry Blues
Junior A Football League Group 2
19:00 Dromtarriffe 3 - 8 vs 1 - 7 Lyre
RedFM Senior Hurling League
19:15 Erins Own 2 - 17 vs 3 - 14 Bishopstown
Division 4 Hurling League
19:30 Midleton 2 - 16 vs 2 - 9 Ballinhassig
Tuesday 26th April, 2016
Division 4 Football League
20:00 Carrigaline 3 - 8 vs 1 - 14 Adrigole
RedFM Senior Hurling League
19:15 St Finbarrs 0 - 13 vs 1 - 10 Blackrock
Division 1 Hurling League
19:30 Mallow 4 - 14 vs 0 - 15 Charleville
Junior A Hurling League Group 1
19:30 Churchtown 4 - 8 vs 0 - 4 Castlemagner
Sunday 24th April, 2016
Junior B Hurling Championship
15:00 Araglen 1 - 10 vs 4 - 22 St Marys
Intermediate Football Championship
15:00 Glenville 1 - 9 vs 1 - 14 Glanworth
16:00 Kildorrery 2 - 15 vs 0 - 11 Clonakilty
Rochestown Park Hotel Div. 1 Football League
12:00 St Finbarrs 0 - 19 vs 0 - 14 Naomh Aban
13:00 Castlehaven 0 - 10 vs 1 - 6 Ilen Rovers
Division 2 Football League
14:30 Aghada 2 - 7 vs 0 - 14 Nemo Rangers
Division 3 Football League
12:30 Ballinora 1 - 13 vs 1 - 6 Kinsale
14:00 St Vincents 2 - 13 vs 2 - 8 Aghabullogue
16:30 St Michaels 2 - 15 vs 0 - 8 Rockchapel
Division 4 Football League
12:00 Glanmire 1 - 16 vs 1 - 9 Grenagh
13:00 Millstreet 4 - 14 vs 0 - 17 Youghal
RedFM Senior Hurling League
14:00 Carrigtwohill 0 - 20 vs 2 - 12 Ballyhea
15:30 Sarsfields 1 - 12 vs 2 - 14 Newtownshandrum
Junior A Hurling League Group 3
16:30 Cobh 4 - 10 vs 1 - 17 Passage West
Tom Creedon Cup
13:30 Newmarket 1 - 11 vs 0 - 13 Mallow
Saturday 23rd April, 2016
Junior B Hurling Championship
18:45 Lough Rovers 0 - 4 vs 1 - 20 Randal Og
Senior Football Championship
18:45 Carrigaline 0 - 13 vs 0 - 5 St Nicks
Premier Intermediate Football Championship
18:30 Macroom 0 - 8 vs 1 - 7 Fermoy
Intermediate Football Championship
18:30 Cill Na Martra 0 - 13 vs 1 - 7 Bandon
Junior C Football Championship
18:30 Ballinure 4 - 2 vs 0 - 18 Glenlara
Rochestown Park Hotel Div. 1 Football League
18:00 Carbery Rangers 1 - 15 vs 0 - 12 Newcestown
Division 4 Football League
16:00 Adrigole - vs - Douglas
16:30 Mayfield 2 - 7 vs 2 - 11 Na Piarsaigh
Junior A Football League Group 2
19:00 Glanmire 1 - 10 vs 3 - 18 Urhan
Friday 22nd April, 2016
Junior C Football Championship
19:00 Ballyphehane 0 - 9 vs 0 - 2 Rochestown
19:00 Bere Island 0 - 2 vs 4 - 10 St Johns
Division 2 Football League
20:00 Mallow 1 - 14 vs 1 - 9 Eire Og
Division 3 Hurling League
19:15 Kilbrittain 1 - 16 vs 1 - 11 Argideen Rangers
Division 4 Hurling League
19:30 Na Piarsaigh 0 - 7 vs 6 - 21 Dungourney
Thursday 21st April, 2016
Rochestown Park Hotel Div. 1 Football League
19:00 Douglas 2 - 10 vs 0 - 19 Clyda Rovers
19:00 Valley Rovers 0 - 15 vs 1 - 6 Bishopstown
Junior B Football League
19:30 Glenville 0 - 7 vs 0 - 10 Grange
Junior B Hurling League
19:00 Whites Cross 2 - 13 vs 1 - 13 Blarney
Wednesday 20th April, 2016
Division 4 Football League
19:15 Douglas 0 - 9 vs 4 - 12 Glanmire
Junior A Hurling League Group 2
19:15 Blarney 2 - 17 vs 4 - 11 Killeagh
Tuesday 19th April, 2016
Senior Football Championship
19:00 U.C.C 1 - 17 vs 3 - 10 Seandun
Division 3 Football League
20:30 Castletownbere 1 - 5 vs 1 - 13 St Michaels
Sunday 17th April, 2016
Junior B Hurling Championship
17:00 Dromtarriffe 1 - 18 vs 0 - 5 Bantry Blues
Junior B Football Championship
14:00 Lismire 0 - 7 vs 1 - 17 Argideen Rangers
Rochestown Park Hotel Div. 1 Football League
12:00 Newcestown 0 - 14 vs 0 - 13 O Donovan Rossa
13:00 Clyda Rovers 0 - 10 vs 1 - 10 Ilen Rovers
14:30 St Finbarrs 3 - 9 vs 0 - 2 Douglas
15:00 Naomh Aban 1 - 11 vs 2 - 12 Castlehaven
Division 2 Football League
12:00 Beal Athan Ghaorthaidh 2 - 17 vs 1 - 8 Aghada
13:00 Newmarket 1 - 8 vs 0 - 8 Dohenys
Division 3 Football League
15:00 St Nicks 0 - 8 vs 1 - 11 Ballinora
16:00 Rockchapel 2 - 13 vs 0 - 9 Mitchelstown
Division 4 Football League
13:00 Bandon - vs - Grenagh
13:30 Mayfield 0 - 22 vs 1 - 7 Millstreet
Junior A Football League Group 1
12:00 Liscarroll 1 - 9 vs 3 - 11 Ballinacurra
14:30 Cullen 0 - 15 vs 0 - 5 Whites Cross
RedFM Senior Hurling League
12:00 Ballyhea 2 - 21 vs 1 - 16 Youghal
15:30 Ballymartle 1 - 15 vs 1 - 12 Na Piarsaigh
Division 1 Hurling League
19:00 Blarney 1 - 16 vs 1 - 14 Kilworth
Division 2 Hurling League
13:30 Ballincollig 0 - 10 vs 4 - 22 Valley Rovers
Division 3 Hurling League
16:00 Aghabullogue 0 - 14 vs 2 - 16 Kilbrittain
Division 4 Hurling League
11:00 Ballinhassig 3 - 7 vs 1 - 16 Dungourney
12:00 St Finbarrs 2 - 14 vs 2 - 13 Midleton
Saturday 16th April, 2016
Junior B Hurling Championship
17:00 Whitechurch 4 - 12 vs 1 - 8 Rathpeacon
Junior B Football Championship
18:30 Deel Rovers 1 - 4 vs 2 - 10 Shanballymore
Junior C Football Championship
17:00 Gleann na Laoi 1 - 13 vs 0 - 9 Crosshaven
Division 2 Football League
18:00 Bantry Blues 1 - 10 vs 0 - 11 Fermoy
Division 3 Football League
17:00 Castletownbere 0 - 11 vs 2 - 6 Glanworth
Division 4 Football League
18:45 St Finbarrs 1 - 11 vs 2 - 6 Carrigaline
RedFM Senior Hurling League
19:00 Blackrock 4 - 11 vs 0 - 14 Midleton
Division 1 Hurling League
18:00 Inniscarra 1 - 14 vs 0 - 7 Cloyne
Division 4 Hurling League
18:30 Douglas 1 - 12 vs 0 - 17 Na Piarsaigh
Friday 15th April, 2016
Junior B Football Championship
19:15 Araglen 4 - 10 vs 0 - 1 Lough Rovers
Rochestown Park Hotel Div. 1 Football League
19:00 Bishopstown 0 - 8 vs 1 - 20 Nemo Rangers
Division 2 Football League
19:30 Cill Na Martra 0 - 16 vs 2 - 14 Kiskeam
Division 3 Football League
20:00 Kildorrery 2 - 5 vs 2 - 9 Kanturk
Division 4 Hurling League
19:00 Inniscarra 0 - 9 vs 3 - 14 St Finbarrs
Junior A Hurling League Group 1
19:00 Ballinora 0 - 10 vs 3 - 12 Brian Dillons
Thursday 14th April, 2016
Division 4 Football League
20:00 Clonakilty 1 - 12 vs 0 - 10 Glanmire
Junior A Football League Group 1
19:00 Canovee 1 - 18 vs 0 - 7 Whites Cross
Junior A Football League Group 3
19:30 Kilmurry 1 - 16 vs 3 - 12 Knocknagree
RedFM Senior Hurling League
19:00 Douglas 1 - 11 vs 2 - 18 Erins Own
Wednesday 13th April, 2016
Rochestown Park Hotel Div. 1 Football League
19:45 Clonakilty 1 - 8 vs 1 - 11 Carbery Rangers
Division 3 Football League
20:00 Glanworth 1 - 14 vs 0 - 8 St Vincents
Division 4 Football League
19:00 St Finbarrs 1 - 9 vs 1 - 9 Na Piarsaigh
19:15 Douglas 2 - 13 vs 0 - 8 Carrigaline
Tuesday 12th April, 2016
Rochestown Park Hotel Div. 1 Football League
19:00 Nemo Rangers 0 - 12 vs 0 - 13 Ballincollig
Division 4 Football League
20:00 Bandon 2 - 14 vs 0 - 6 Adrigole
Division 1 Hurling League
19:00 Courcey Rovers 2 - 11 vs 1 - 18 Mallow
Monday 11th April, 2016
Rochestown Park Hotel Div. 1 Football League
19:00 Newcestown 2 - 10 vs 4 - 7 Bishopstown
Sunday 10th April, 2016
Division 2 Football League
12:00 Dohenys 1 - 4 vs 1 - 7 Cill Na Martra
Division 1 Hurling League
12:00 Tracton 0 - 9 vs 1 - 8 Ballinhassig
Saturday 9th April, 2016
Junior B Football Championship
18:30 Grange 1 - 11 vs 3 - 7 Ballyhooly
18:30 Whitechurch 1 - 7 vs 0 - 5 Randal Og
Rochestown Park Hotel Div. 1 Football League
18:30 Valley Rovers 2 - 11 vs 0 - 14 Ballincollig
Division 3 Football League
16:30 Kanturk 2 - 14 vs 2 - 11 St Michaels
RedFM Senior Hurling League
18:00 Newtownshandrum 0 - 11 vs 0 - 7 Bishopstown
Friday 8th April, 2016
Division 4 Football League
20:00 Carrigaline 2 - 10 vs 1 - 11 Grenagh
RedFM Senior Hurling League
20:00 Killeagh 1 - 11 vs 0 - 15 Newcestown
Junior A Hurling League Group 2
19:00 Blarney 1 - 16 vs 1 - 13 Donoughmore
Thursday 7th April, 2016
RedFM Senior Hurling League
19:00 Midleton 1 - 17 vs 0 - 9 Bride Rovers
19:30 Sarsfields 1 - 15 vs 1 - 15 Na Piarsaigh
Wednesday 6th April, 2016
Division 3 Football League
20:15 Kildorrery 2 - 8 vs 0 - 3 Ballinora
Division 2 Hurling League
20:00 Ballincollig 0 - 12 vs 3 - 6 Fr O Neills
Tuesday 5th April, 2016
RedFM Senior Hurling League
19:00 Killeagh 0 - 9 vs 1 - 20 Douglas
Division 1 Hurling League
19:00 Kilworth 0 - 13 vs 1 - 12 Ballinhassig
Division 4 Hurling League
19:00 St Finbarrs 1 - 15 vs 2 - 12 Ballymartle
Monday 4th April, 2016
Rochestown Park Hotel Div. 1 Football League
19:15 Clonakilty 2 - 11 vs 0 - 9 Ilen Rovers
Division 2 Hurling League
18:45 Milford 1 - 15 vs 3 - 16 Kanturk
Division 4 Hurling League
18:30 Midleton 1 - 15 vs 1 - 10 Na Piarsaigh
Sunday 3rd April, 2016
Junior A Football League Group 1
12:00 Ballinacurra 0 - 7 vs 5 - 17 Canovee
Junior A Football League Group 3
13:00 Garnish 0 - 12 vs 2 - 14 Iveleary
RedFM Senior Hurling League
12:00 Douglas 2 - 16 vs 3 - 20 Newtownshandrum
17:30 Sarsfields 1 - 13 vs 1 - 17 Glen Rovers
Division 1 Hurling League
12:00 Tracton 1 - 15 vs 3 - 15 Courcey Rovers
14:00 Fermoy 1 - 18 vs 0 - 13 Blarney
18:30 Meelin 3 - 20 vs 1 - 11 Charleville
Division 2 Hurling League
12:00 Watergrasshill 3 - 15 vs 0 - 8 Eire Og
15:00 Valley Rovers 1 - 15 vs 2 - 13 Carrigaline
Division 3 Hurling League
15:00 Blackrock 2 - 10 vs 0 - 13 Dripsey
16:30 Ballygarvan 1 - 14 vs 4 - 12 Grenagh
Saturday 2nd April, 2016
Junior B Football Championship
16:30 Rathpeacon 0 - 8 vs 2 - 11 Kilbrittain
Rochestown Park Hotel Div. 1 Football League
18:00 O Donovan Rossa 4 - 18 vs 2 - 5 Naomh Aban
Junior A Football League Group 1
19:00 Liscarroll 0 - 2 vs 3 - 11 Clann na nGael
RedFM Senior Hurling League
12:00 St Finbarrs 0 - 15 vs 0 - 15 Bishopstown
17:00 Blackrock 3 - 19 vs 3 - 13 Bride Rovers
17:30 Na Piarsaigh 3 - 13 vs 1 - 21 Ballyhea
Division 4 Hurling League
16:00 Inniscarra 1 - 8 vs 1 - 11 Douglas
Friday 1st April, 2016
Division 1 Hurling League
20:00 Mallow 5 - 9 vs 1 - 9 Inniscarra
Thursday 31st March, 2016
RedFM Senior Hurling League
18:45 Erins Own 1 - 17 vs 2 - 11 Killeagh
Division 1 Hurling League
18:45 Blarney 0 - 18 vs 1 - 13 Cloyne
Division 2 Hurling League
19:30 Eire Og 1 - 11 vs 0 - 16 Valley Rovers
19:30 Kildorrery 1 - 10 vs 1 - 11 Ballincollig
Division 4 Hurling League
19:30 Carrigaline 1 - 15 vs 0 - 15 Ballinhassig
Wednesday 30th March, 2016
RedFM Senior Hurling League
19:30 St Finbarrs 0 - 18 vs 0 - 12 Youghal
Tuesday 29th March, 2016
Rochestown Park Hotel Div. 1 Football League
19:00 O Donovan Rossa 1 - 6 vs 1 - 9 Clonakilty
20:00 Ballincollig 0 - 10 vs 1 - 7 Douglas
Division 2 Football League
20:00 Bantry Blues 0 - 12 vs 2 - 3 Carrigaline
Division 3 Football League
19:00 Glenville 1 - 13 vs 0 - 3 Kinsale
Division 4 Football League
20:00 Glanmire 0 - 11 vs 0 - 5 Adrigole
Junior A Football League Group 1
20:30 Canovee 0 - 9 vs 0 - 5 Ilen Rovers
Junior A Hurling League Group 2
18:45 Millstreet 2 - 9 vs 4 - 16 Shanballymore
Tom Creedon Cup
20:00 Nemo Rangers 1 - 7 vs 2 - 6 Newmarket
Monday 28th March, 2016
Division 3 Football League
12:00 Ballinora 1 - 11 vs 0 - 8 St Vincents
RedFM Senior Hurling League
12:00 Carrigtwohill 0 - 13 vs 1 - 15 Na Piarsaigh
Division 2 Hurling League
18:45 Bandon 1 - 14 vs 1 - 18 Castlelyons
Sunday 27th March, 2016
Junior A Football League Group 1
12:15 Clann na nGael 0 - 3 vs 0 - 11 Cullen
RedFM Senior Hurling League
12:30 Bride Rovers 1 - 13 vs 0 - 8 Glen Rovers
13:30 Erins Own 5 - 15 vs 1 - 10 Ballyhea
14:00 Newtownshandrum 3 - 13 vs 3 - 8 Blackrock
Division 1 Hurling League
12:00 Inniscarra 0 - 17 vs 1 - 8 Tracton
12:30 Charleville 0 - 16 vs 0 - 9 Kilworth
14:00 Ballinhassig 1 - 11 vs 1 - 6 Fermoy
Division 2 Hurling League
12:00 Kanturk 1 - 13 vs 2 - 13 Watergrasshill
Division 3 Hurling League
12:00 Aghada 1 - 11 vs 1 - 11 Ballygarvan
12:00 Barryroe 2 - 11 vs 1 - 7 Kilbrittain
13:30 Argideen Rangers 0 - 12 vs 1 - 14 Dripsey
14:00 Grenagh 0 - 10 vs 0 - 13 Castlemartyr
16:30 Aghabullogue 0 - 14 vs 1 - 8 Blackrock
Division 4 Hurling League
15:00 Douglas 0 - 11 vs 2 - 17 Midleton
Junior A Hurling League Group 1
00:00 St Catherines - vs - Castlemagner
12:00 Courcey Rovers 0 - 13 vs 1 - 12 Kilbree
Junior A Hurling League Group 3
15:00 St Colums 1 - 10 vs 0 - 6 St Oliver Plunketts
Saturday 26th March, 2016
Division 2 Football League
18:00 Macroom 1 - 8 vs 1 - 6 Cill Na Martra
Junior A Football League Group 3
17:30 Tadgh Mac Carthaigh 0 - 18 vs 2 - 4 Muintir Bhaire
18:00 Tadgh Mac Carthaigh - vs - Lisgoold
RedFM Senior Hurling League
17:00 Bishopstown 0 - 12 vs 1 - 9 Youghal
Division 1 Hurling League
17:00 Courcey Rovers 0 - 16 vs 1 - 14 Meelin
Division 2 Hurling League
17:00 Carrigaline 1 - 12 vs 1 - 11 Kildorrery
Division 4 Hurling League
18:00 Ballymartle 2 - 16 vs 2 - 11 Inniscarra
Junior A Hurling League Group 1
17:00 Ballinora 2 - 8 vs 3 - 9 Banteer
Junior A Hurling League Group 2
14:00 St James 0 - 4 vs 1 - 6 Tullylease
Junior A Hurling League Group 3
17:30 Cloughduv 5 - 3 vs 1 - 11 Cobh
Thursday 24th March, 2016
RedFM Senior Hurling League
20:00 Sarsfields 2 - 16 vs 1 - 17 Ballymartle
Division 4 Hurling League
19:00 Ballinhassig 2 - 16 vs 1 - 15 St Finbarrs
19:30 Glen Rovers 0 - 19 vs 0 - 15 Carrigaline
Wednesday 23rd March, 2016
Rochestown Park Hotel Div. 1 Football League
20:00 Ballincollig 1 - 12 vs 1 - 9 Clyda Rovers
Tuesday 22nd March, 2016
Division 2 Football League
20:00 Eire Og 0 - 10 vs 1 - 6 Carrigaline
RedFM Senior Hurling League
19:15 Douglas 1 - 12 vs 2 - 12 St Finbarrs
Junior A Hurling League Group 1
20:00 Brian Dillons 4 - 16 vs 0 - 7 Churchtown
Monday 21st March, 2016
Rochestown Park Hotel Div. 1 Football League
20:30 Carbery Rangers 2 - 11 vs 2 - 6 Bishopstown
Sunday 20th March, 2016
12:00 Clyda Rovers 0 - 7 vs 2 - 14 O Donovan Rossa
Division 2 Football League
12:00 Dohenys 1 - 9 vs 2 - 9 Nemo Rangers
14:30 Fermoy 0 - 10 vs 1 - 17 Mallow
14:30 Kiskeam 0 - 13 vs 1 - 12 Newmarket
Division 3 Football League
13:00 Mitchelstown 0 - 10 vs 2 - 13 Glanworth
14:00 St Vincents 2 - 15 vs 2 - 9 Rockchapel
14:30 St Michaels 1 - 18 vs 0 - 7 Kinsale
Division 4 Football League
12:00 Mayfield 0 - 16 vs 3 - 5 Youghal
12:00 Na Piarsaigh 5 - 7 vs 2 - 11 Bandon
13:00 Ballydesmond 2 - 11 vs 0 - 13 St Finbarrs
Junior A Football League Group 2
14:00 Donoughmore 2 - 7 vs 3 - 18 Dromtarriffe
RedFM Senior Hurling League
12:00 Newtownshandrum 4 - 12 vs 0 - 18 Erins Own
Junior A Hurling League Group 3
13:30 Freemount 3 - 11 vs 3 - 14 Lisgoold
Saturday 19th March, 2016
Division 3 Football League
16:30 Castletownbere 0 - 10 vs 1 - 11 Kanturk
Division 4 Football League
16:45 Grenagh - vs - Clonakilty
RedFM Senior Hurling League
16:30 Midleton 2 - 16 vs 0 - 11 Sarsfields
Friday 18th March, 2016
Rochestown Park Hotel Div. 1 Football League
20:00 Castlehaven 3 - 10 vs 2 - 7 Newcestown
Thursday 17th March, 2016
Division 2 Football League
11:30 Aghada 2 - 6 vs 3 - 7 Macroom
Division 3 Football League
12:00 Kanturk 1 - 13 vs 1 - 9 Glenville
Division 4 Football League
11:30 Grenagh 0 - 11 vs 0 - 13 Mayfield
RedFM Senior Hurling League
11:00 Ballyhea 0 - 16 vs 1 - 5 Killeagh
11:00 Blackrock 1 - 20 vs 1 - 12 Carrigtwohill
12:00 Youghal 1 - 9 vs 1 - 16 Midleton
Division 4 Hurling League
11:30 Glen Rovers 2 - 11 vs 1 - 13 Inniscarra
Wednesday 16th March, 2016
Division 2 Football League
20:00 Kiskeam 5 - 18 vs 0 - 10 Dohenys
Division 4 Football League
20:00 Adrigole 2 - 12 vs 2 - 12 St Finbarrs
Division 4 Hurling League
20:00 Ballinhassig 1 - 10 vs 2 - 12 Ballymartle
Tuesday 15th March, 2016
Rochestown Park Hotel Div. 1 Football League
19:45 Nemo Rangers 0 - 15 vs 0 - 14 Valley Rovers
Junior A Football League Group 1
20:00 Ilen Rovers 3 - 14 vs 3 - 7 Liscarroll
Monday 14th March, 2016
Division 3 Football League
20:00 Glanworth 0 - 16 vs 0 - 9 Glenville
Junior A Football League Group 3
19:30 Lisgoold 0 - 3 vs 3 - 15 Kilmurry
RedFM Senior Hurling League
20:00 Killeagh 1 - 12 vs 0 - 13 Na Piarsaigh
Sunday 13th March, 2016
Rochestown Park Hotel Div. 1 Football League
11:30 Valley Rovers 0 - 9 vs 3 - 16 Carbery Rangers
12:00 Bishopstown 1 - 8 vs 1 - 16 O Donovan Rossa
13:00 Naomh Aban - vs - Clyda Rovers
14:00 Clonakilty 2 - 10 vs 0 - 12 Castlehaven
14:30 Ilen Rovers 0 - 10 vs 0 - 6 Douglas
14:30 Newcestown 1 - 12 vs 0 - 13 St Finbarrs
Division 2 Football League
13:00 Aghada 1 - 11 vs 0 - 6 Dohenys
14:30 Carrigaline 2 - 7 vs 2 - 9 Fermoy
14:30 Cill Na Martra 2 - 9 vs 2 - 14 Eire Og
14:30 Mallow 2 - 15 vs 1 - 7 Bantry Blues
14:30 Nemo Rangers 2 - 12 vs 2 - 11 Kiskeam
14:30 Newmarket 0 - 9 vs 1 - 10 Macroom
Division 3 Football League
11:30 Kinsale 4 - 4 vs 0 - 10 Castletownbere
14:00 Ballinora 0 - 8 vs 3 - 14 St Michaels
14:00 Kanturk 0 - 10 vs 0 - 5 St Vincents
14:30 Aghabullogue 2 - 14 vs 0 - 9 St Nicks
Division 4 Football League
14:00 Ballydesmond 0 - 11 vs 0 - 12 Mayfield
RedFM Senior Hurling League
12:00 Newtownshandrum 1 - 16 vs 1 - 16 Ballymartle
14:30 Erins Own 1 - 13 vs 2 - 14 Midleton
Division 1 Hurling League
12:00 Kilworth 1 - 15 vs 1 - 16 Courcey Rovers
12:00 Meelin 4 - 10 vs 0 - 11 Inniscarra
Division 3 Hurling League
15:00 Argideen Rangers 1 - 17 vs 1 - 15 Ballygarvan
Saturday 12th March, 2016
Division 4 Football League
13:00 Grenagh 1 - 18 vs 0 - 12 Douglas
19:30 Millstreet 0 - 11 vs 2 - 10 Bandon
Division 4 Hurling League
16:30 Dungourney 0 - 15 vs 1 - 13 Midleton
Friday 11th March, 2016
Division 4 Football League
19:30 Na Piarsaigh 2 - 13 vs 1 - 3 Youghal
20:00 Glanmire 1 - 11 vs 3 - 6 Carrigaline
Division 2 Hurling League
20:00 Castlelyons 1 - 21 vs 0 - 12 Milford
Wednesday 9th March, 2016
Junior A Hurling League Group 2
20:00 Killeagh 3 - 10 vs 1 - 8 Mayfield
Tom Creedon Cup
19:45 Millstreet 0 - 8 vs 3 - 21 Nemo Rangers
Tuesday 8th March, 2016
Rochestown Park Hotel Div. 1 Football League
19:30 Bishopstown 1 - 9 vs 1 - 9 St Finbarrs
RedFM Senior Hurling League
19:30 Sarsfields 1 - 10 vs 2 - 12 Erins Own
Monday 7th March, 2016
Division 3 Hurling League
20:30 Dripsey 1 - 12 vs 1 - 13 Barryroe
Division 4 Hurling League
19:45 Carrigaline 2 - 9 vs 0 - 22 Na Piarsaigh
Sunday 6th March, 2016
Division 2 Football League
11:00 Bantry Blues 0 - 9 vs 2 - 8 Newmarket
14:00 Macroom 0 - 8 vs 1 - 8 Beal Athan Ghaorthaidh
RedFM Senior Hurling League
12:30 Newcestown 1 - 8 vs 1 - 15 Bride Rovers
13:00 Midleton 1 - 13 vs 1 - 13 Douglas
14:00 Na Piarsaigh 1 - 14 vs 0 - 13 Newtownshandrum
15:30 Blackrock 3 - 17 vs 1 - 11 Killeagh
15:30 Youghal 1 - 7 vs 0 - 9 Carrigtwohill
Division 1 Hurling League
14:30 Fermoy 0 - 11 vs 1 - 12 Charleville
14:30 Tracton 1 - 13 vs 1 - 16 Mallow
15:00 Cloyne 1 - 8 vs 0 - 16 Ballinhassig
Division 2 Hurling League
14:00 Kildorrery 0 - 6 vs 0 - 13 Eire Og
14:30 Castlelyons 3 - 11 vs 1 - 6 Ballincollig
15:00 Valley Rovers 1 - 13 vs 2 - 6 Kanturk
Division 3 Hurling League
11:30 Blackrock 3 - 11 vs 1 - 13 Argideen Rangers
14:00 Aghada 1 - 16 vs 2 - 6 Grenagh
14:00 Kilbrittain 2 - 9 vs 0 - 13 Castlemartyr
16:00 Ballygarvan 3 - 10 vs 0 - 9 Aghabullogue
Division 4 Hurling League
11:00 St Finbarrs 1 - 11 vs 1 - 23 Glen Rovers
11:30 Inniscarra 1 - 9 vs 0 - 8 Ballinhassig
17:00 Ballymartle 2 - 9 vs 2 - 11 Douglas
Saturday 5th March, 2016
RedFM Senior Hurling League
15:30 St Finbarrs 0 - 9 vs 1 - 10 Sarsfields
16:00 Ballymartle 1 - 12 vs 2 - 10 Ballyhea
16:30 Glen Rovers 1 - 15 vs 1 - 10 Bishopstown
Division 2 Hurling League
17:00 Watergrasshill 0 - 15 vs 0 - 8 Milford
Friday 4th March, 2016
Division 2 Football League
20:00 Cill Na Martra 0 - 9 vs 1 - 5 Bantry Blues
Division 4 Football League
20:00 Mayfield 0 - 12 vs 1 - 14 Bandon
Thursday 3rd March, 2016
Division 2 Hurling League
20:00 Fr O Neills 2 - 13 vs 2 - 13 Carrigaline
Monday 29th February, 2016
Division 3 Hurling League
20:30 Grenagh 0 - 9 vs 1 - 16 Kilbrittain
Sunday 28th February, 2016
Rochestown Park Hotel Div. 1 Football League
11:30 O Donovan Rossa 1 - 6 vs 0 - 13 Carbery Rangers
Division 4 Football League
13:30 Adrigole 0 - 7 vs 1 - 10 Mayfield
RedFM Senior Hurling League
12:00 Bride Rovers 2 - 12 vs 0 - 13 Ballymartle
12:00 Carrigtwohill 1 - 9 vs 0 - 15 Glen Rovers
14:30 Sarsfields 2 - 13 vs 3 - 19 Blackrock
Division 1 Hurling League
12:00 Ballinhassig 1 - 16 vs 1 - 8 Blarney
12:00 Inniscarra 1 - 11 vs 3 - 11 Kilworth
13:30 Courcey Rovers 1 - 13 vs 0 - 14 Fermoy
13:30 Mallow 4 - 12 vs 2 - 18 Meelin
15:00 Charleville 1 - 13 vs 0 - 15 Cloyne
Division 2 Hurling League
12:00 Carrigaline 3 - 14 vs 0 - 15 Castlelyons
12:00 Eire Og 0 - 18 vs 3 - 16 Fr O Neills
14:00 Ballincollig 0 - 11 vs 2 - 12 Bandon
14:00 Kanturk 1 - 18 vs 0 - 9 Kildorrery
14:00 Milford 0 - 8 vs 0 - 18 Valley Rovers
Division 3 Hurling League
13:00 Castlemartyr 3 - 19 vs 0 - 10 Dripsey
Division 4 Hurling League
11:00 Na Piarsaigh 2 - 8 vs 1 - 13 St Finbarrs
11:30 Douglas 2 - 6 vs 2 - 14 Dungourney
Saturday 27th February, 2016
RedFM Senior Hurling League
14:30 Ballyhea 0 - 8 vs 0 - 14 St Finbarrs
15:00 Bishopstown 0 - 16 vs 0 - 9 Newcestown
19:30 Newtownshandrum 0 - 9 vs 5 - 20 Midleton
Division 3 Hurling League
16:00 Barryroe 1 - 11 vs 4 - 19 Blackrock
Friday 26th February, 2016
Rochestown Park Hotel Div. 1 Football League
20:00 Castlehaven 0 - 13 vs 0 - 5 Bishopstown
20:30 Clonakilty 2 - 6 vs 0 - 7 Clyda Rovers
Thursday 25th February, 2016
Division 4 Hurling League
19:30 Midleton 1 - 18 vs 1 - 14 Carrigaline
Wednesday 24th February, 2016
Division 2 Football League
20:30 Beal Athan Ghaorthaidh 2 - 13 vs 1 - 16 Kiskeam
Division 4 Football League
19:45 Youghal 2 - 4 vs 1 - 5 Grenagh
20:00 Ballydesmond 0 - 11 vs 0 - 5 Adrigole
Sunday 21st February, 2016
Rochestown Park Hotel Div. 1 Football League
11:30 Clyda Rovers 0 - 7 vs 0 - 11 Newcestown
13:30 Ballincollig 0 - 14 vs 0 - 14 Ilen Rovers
14:00 St Finbarrs 3 - 5 vs 1 - 10 Clonakilty
14:30 O Donovan Rossa 4 - 10 vs 1 - 9 Valley Rovers
15:00 Douglas 1 - 10 vs 0 - 11 Naomh Aban
Division 2 Football League
14:00 Kiskeam 2 - 11 vs 2 - 7 Aghada
14:30 Dohenys 0 - 6 vs 1 - 11 Beal Athan Ghaorthaidh
14:30 Eire Og 1 - 15 vs 2 - 7 Newmarket
14:30 Fermoy 1 - 12 vs 0 - 6 Cill Na Martra
14:30 Macroom 0 - 12 vs 1 - 6 Nemo Rangers
Division 3 Football League
13:00 Mitchelstown 1 - 4 vs 4 - 7 Kanturk
14:00 Glenville 0 - 15 vs 3 - 7 Rockchapel
14:00 St Vincents 1 - 8 vs 1 - 4 Kinsale
14:30 St Nicks 0 - 8 vs 3 - 6 Glanworth
Division 4 Football League
13:00 Glanmire 0 - 5 vs 3 - 10 Bandon
13:00 Na Piarsaigh 2 - 10 vs 0 - 11 Ballydesmond
Saturday 20th February, 2016
Rochestown Park Hotel Div. 1 Football League
15:00 Carbery Rangers 0 - 12 vs 1 - 11 Nemo Rangers
Division 3 Football League
15:00 Castletownbere 2 - 11 vs 1 - 5 Ballinora
15:00 St Michaels 2 - 13 vs 1 - 7 Kildorrery
Thursday 18th February, 2016
Division 4 Football League
20:00 Clonakilty 2 - 9 vs 0 - 8 Douglas
Wednesday 17th February, 2016
RedFM Senior Hurling League
19:30 Midleton 2 - 14 vs 1 - 14 Na Piarsaigh
Monday 15th February, 2016
Division 2 Football League
19:45 Nemo Rangers 0 - 10 vs 4 - 9 Eire Og
Sunday 14th February, 2016
Rochestown Park Hotel Div. 1 Football League
11:30 Newcestown 1 - 9 vs 2 - 5 Douglas
12:30 Naomh Aban 0 - 8 vs 1 - 11 Ilen Rovers
14:00 Carbery Rangers 1 - 10 vs 1 - 10 Ballincollig
14:30 Valley Rovers 1 - 6 vs 1 - 12 Castlehaven
Division 2 Football League
14:30 Carrigaline 1 - 6 vs 2 - 13 Mallow
14:30 Newmarket 2 - 9 vs 2 - 7 Fermoy
Division 3 Football League
14:00 Rockchapel 1 - 20 vs 2 - 6 St Nicks
14:30 Kildorrery 1 - 10 vs 0 - 11 Castletownbere
15:00 Kinsale 0 - 10 vs 5 - 7 Mitchelstown
Saturday 13th February, 2016
Rochestown Park Hotel Div. 1 Football League
15:00 Nemo Rangers 1 - 10 vs 1 - 9 O Donovan Rossa
Friday 12th February, 2016
Division 4 Football League
19:30 St Finbarrs 1 - 16 vs 1 - 5 Glanmire
20:30 Bandon 0 - 15 vs 1 - 6 Clonakilty
Wednesday 10th February, 2016
Tom Creedon Cup
20:30 Beal Athan Ghaorthaidh 3 - 14 vs 1 - 7 Kinsale
Sunday 7th February, 2016
Rochestown Park Hotel Div. 1 Football League
12:00 Douglas 0 - 9 vs 1 - 16 Clonakilty
12:00 Ilen Rovers 2 - 3 vs 0 - 6 Newcestown
14:00 Ballincollig 0 - 10 vs 1 - 4 Naomh Aban
14:30 Castlehaven 2 - 11 vs 0 - 9 Nemo Rangers
16:00 Clyda Rovers 0 - 9 vs 1 - 6 Bishopstown
Division 2 Football League
14:30 Mallow 0 - 10 vs 0 - 9 Cill Na Martra
Division 3 Football League
12:00 St Nicks 1 - 4 vs 0 - 11 Kanturk
13:00 Mitchelstown 1 - 7 vs 0 - 10 Ballinora
13:00 St Vincents 0 - 13 vs 0 - 8 Kildorrery
14:00 Aghabullogue 1 - 7 vs 1 - 5 Rockchapel
Division 4 Football League
13:00 Glanmire 1 - 5 vs 2 - 5 Youghal
13:00 Millstreet 0 - 7 vs 2 - 10 Ballydesmond
Saturday 6th February, 2016
Division 2 Football League
16:00 Eire Og 1 - 17 vs 3 - 9 Aghada
Friday 5th February, 2016
Rochestown Park Hotel Div. 1 Football League
19:45 St Finbarrs 0 - 8 vs 1 - 7 Valley Rovers
Division 4 Football League
20:00 Carrigaline 0 - 9 vs 0 - 11 Bandon
Thursday 4th February, 2016
Division 2 Football League
20:00 Fermoy 2 - 10 vs 2 - 9 Nemo Rangers
Division 4 Football League
19:30 Clonakilty 3 - 8 vs 1 - 10 St Finbarrs
Sunday 31st January, 2016
Tadhg Crowley Plate
14:00 St Finbarrs 2 - 10 vs 0 - 4 St Nicks
Saturday 30th January, 2016
Rochestown Park Hotel Div. 1 Football League
19:00 Clonakilty 1 - 6 vs 0 - 13 Valley Rovers
Tadhg Crowley Cup
19:00 Clonakilty 1 - 6 vs 0 - 13 Valley Rovers
Friday 29th January, 2016
Tom Creedon Cup
20:00 Beal Athan Ghaorthaidh 3 - 14 vs 1 - 6 Bandon
Sunday 24th January, 2016
Tadhg Crowley Cup
14:30 Clonakilty 1 - 10 vs 1 - 5 Carrigaline
14:30 Valley Rovers 3 - 8 vs 2 - 5 O Donovan Rossa
Tom Creedon Cup
13:30 Kiskeam 1 - 8 vs 1 - 15 Mallow
14:30 Kinsale 0 - 9 vs 0 - 8 Mitchelstown
Wednesday 20th January, 2016
20:00 Kiskeam 0 - 10 vs 0 - 0 Carrigaline
Sunday 17th January, 2016
11:30 Mallow 0 - 14 vs 0 - 6 Macroom
14:00 Kildorrery 0 - 7 vs 2 - 9 Newmarket
14:30 Bandon 0 - 11 vs 0 - 7 Aghabullogue
14:30 Cill Na Martra 1 - 13 vs 2 - 14 Mitchelstown
14:30 Glanmire 1 - 5 vs 5 - 9 Beal Athan Ghaorthaidh
14:30 Mayfield 1 - 7 vs 3 - 5 Kinsale
Saturday 16th January, 2016
Tadhg Crowley Cup
14:00 Valley Rovers 1 - 16 vs 0 - 2 St Nicks
Friday 15th January, 2016
19:45 St Finbarrs 0 - 11 vs 2 - 7 O Donovan Rossa
Tom Creedon Cup
19:45 Kiskeam 1 - 12 vs 0 - 12 Glenville
Wednesday 13th January, 2016
19:45 Ballydesmond 1 - 8 vs 0 - 12 Nemo Rangers
Sunday 10th January, 2016
14:30 Kildorrery 0 - 12 vs 1 - 7 Naomh Aban
14:30 Newmarket 3 - 16 vs 1 - 6 Rockchapel

Other News view all
Congratulations to our April...
28.04.2016
Well done to all the lucky winners in the April Cork GAA Clubs’ Draw! To join the draw, see www.corkgaadraw.ie or...
96FM/C103 GAA Sports...
28.04.2016
Maria Watson winner of the March ...

Cork GAA Clubs Draw - April...
28.04.2016
The April draw takes place at Kilworth GAA on April 28th at 9:00pm sharp, All welcome. You can now purchase...
Garda Vetting Application...
27.04.2016
Kindly note that Garda Vetting...





Car Insurance Ireland
site designed & developed by Sportsmanager.ie